روسیه: فرانسه مبارزه با تروریسم را از اوکراین شروع کند-راهبرد معاصر

روسیه: فرانسه مبارزه با تروریسم را از اوکراین شروع کند

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که مسکو هیچ پیشنهادی از پاریس برای مبارزه با تروریسم بین‌المللی دریافت نکرده است.
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۰ - ۰۸ فروردين ۱۴۰۳ - 2024 March 27
کد خبر: ۲۳۴۰۱۷

به گزارش راهبرد معاصر؛ زاخارووا در کنفرانسی خبری در این‌باره گفت: وزارت خارجه روسیه تاکنون هیچ پیشنهادی از سوی طرف فرانسوی در چارچوب مبارزه با تروریسم بین‌المللی دریافت نکرده است.

 

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه اخیرا مدعی شده بود که به روسیه پیشنهادی مبنی بر تقویت همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم ارسال کرده است.

 

زاخارووا در ادامه گفت که اگر فرانسه می‌خواهد با تروریسم مقابله کند باید ارسال تسلیحات به اوکراین را متوقف کند.

 

حمله تروریستی و تیراندازی‌های مرگبار روز جمعه در سالن کنسرت کروکوس در حومه مسکو به کشته شدن ۱۳۷ نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر منجر شد.

 

«نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت روسیه در پاسخ به اینکه آیا اوکراین یا داعش مسئول این حمله هستند که ۱۳۷ کشته برجای گذاشت، گفت «البته که اوکراین است».

 

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه هم گفت او همچنان اوکراین را مظنون هم‌دستی در حملات تروریستی اخیر در روسیه می‌داند اما در حال حاضر به دنبال پیدا کسی است که دستور این کار را داده است.

 

او گفت آمریکا و متحدان در تلاش برای حفاظت از گروه‌های نیابتی خود در اوکراین بوده و می‌گویند که کی‌یف هیچ نقشی در این حملات تروریستی نداشته و داعش مسئول این حملات است./ ایسنا

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده