محکومیت حمله تروریستی به مرکز کنسولی ایران از سوی دانشجویان-راهبرد معاصر
مخبر: فرصت خوبی برای توسعه روابط ایران و چین وجود دارد ادای احترام 90 تن از سران و مقامات کشورها و سازمان‌های منطقه‌ای به مقام رئیس جمهور شهید و همراهان حضور رهبر انقلاب در منزل شهید رئیسی امیر سرتیپ هادیان: یک تیم مجرب مشغول بررسی حادثه بالگرد رئیس‌جمهور و همراهان هستند بیانیه پایانی ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری اختتامیه ششمین دوره «مجلس خبرگان رهبری» آغاز شد تشییع پیکر شهدای کادر پرواز شهادت در پایگاه یکم شکاری ارتش رهبر انقلاب در دیدار «رئیس مجلس لبنان»: ملت ایران از حادثه تلخ اخیر به عنوان یک فرصت استفاده خواهد کرد رهبر انقلاب در دیدار «رئیس جمهور تونس»: همدلی‌های کنونی میان ایران و تونس باید تبدیل به همکاری‌های میدانی شود امیر قطر با رهبر انقلاب دیدار کرد رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر پاکستان: سفر اخیر آقای رئیسی به پاکستان می‌تواند نقطه عطفی در روابط دو کشور باشد «علی باقری کنی» سرپرست وزارت امور خارجه شد رئیس اقلیم کردستان عراق وارد تهران شد وزیر خارجه مصر: خواستار تقویت روابط با ایران هستیم حسینی‌پور سرپرست معاونت امور مجلس رئیس‌‎جمهور شد

محکومیت حمله تروریستی به مرکز کنسولی ایران از سوی دانشجویان

تشکل ها و اتحادیه های دانشجویی در بیانیه هایی ضمن محکومیت حمله تروریستی رژیم کودک کش صهیونیستی به مرکز کنسولی ایران و شهادت جمعی از مستشاران سپاه خواستار پاسخ قاطع به این اقدام شدند.
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۰ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - 2024 April 02
کد خبر: ۲۳۴۴۱۸

به گزارش راهبرد معاصر؛  تشکل ها و اتحادیه های دانشجویی با صدور بیانیه ها و پیام هایی حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به مرکز کنسولی ایران در دمشق سوریه و به شهادت رساندن تنی چند از مستشاران رسمی ایران که با ماموریت دیپلماتیک در آنجا حاضر بودند را محکوم و خواستار پاسخ صریح و قطعی ایران در این خصوص شدند.

 

فر‌آیندی که با نبرد طوفان الاقصی آغاز شد، هرگز نباید کند یا متوقف شود

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور با صدور بیانیه ای تاکید کرد: این اقدام تروریستی ثابت کرد که رژیم صهیونیستی به هیچ کنوانسیون و قانون بین‌المللی پایبند نیست و اگر فشارها در جامعه بین‌الملل زیاد شود، به راحتی و رسما همه آن‌ها را در جلوی دوربین‌ها نقض می‌کند. جمهوری اسلامی باید بر این مورد تاکید موکد کرده و با تلاش جهادی، از افزایش موثر فشارهای بین‌المللی بر رژیم صهیونسیتی حمایت همه‌جانبه بکند تا صهیونیست‌ها نیز از ترس و سرگشتگی، به خود زخم زده و با هزاران زخم خودکشی کنند.

 

فر‌آیندی که با نبرد طوفان الاقصی آغاز شد، هرگز نباید کند یا متوقف شود و پروژه‌های رژیم بر آن اثرگذار باشد اما از طرف دیگر نیز نباید به سکوت رسمی و اکتفا به بیانیه و پاسخ‌های ناکافی در سایه‌ها بسنده کرد. از ترور شهیدان موسوی و امیدوار تا برخی از سلسله حوادث پراکنده، همگی عقبه‌ حمله امروز به مرکز دیپلماتیک ایران و ترور شهید زاهدی هستند که با هدف درگیر کردن ایران و کشورهای مقاومت و کاهش فشار بر نبرد داخل سرزمین‌های اشغالی رخ می‌دهند و اگر از طرف ایران و یا گروه‌های مقاومت پاسخ قاطعی دریافت نکنند، چه بسا به حوادث بدتری در داخل خاک مقدس ایران بیانجامد.

 

ما دانشجویان انقلابی به مسئولان امر علی‌الخصوص در شورای عالی امنیت ملی توصیه می‌کنیم که در کنار تصمیمات قاطع و عاجلی که در خصوص این مرحله جدید از رویارویی خواهند گرفت، بر بهره‌گیری مناسب از رسانه و عمومی کردن جلسات خود در این باره اهتمام ورزند.

 

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در پیامی حمله دد‌منشانه رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق، را نقض صریح تعهدات و کنوانسیون‌های بین‌المللی که نشان دهنده‌ی تلاش بی‌فایده رژیم صهیونیستی در گسترش تجاوزات و فرار از شکست در غزه دانست و تاکید کرد: ️تجاوز رژیم صهیونیستی به خاک جمهوری اسلامی ایران بی پاسخ نخواهد ماند و این امر جز با حذف کامل این غده ی سرطانی از صفحه روزگار محقق نخواهد شد.

 

️بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی(ره) شهادت سرتیپ پاسدار زاهدی و سرتیپ پاسدار حاجی رحیمی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران و چند تن از مستشاران ایرانی که به دست شقی ترین افراد در ایام شهادت امیرالمومنین(ع) به فیض شهادت نائل شدند را محضر صاحب الزمان(عج) و مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران، تبریک و تسلیت گفت.

 

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام انزجار از رژیم جلاد و جنایتکار صهیونیستی، حمله به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم کرد.

 

در این بیانیه آمده است: شهادت جمعی از مستشاران نظامی و دیپلمات‌های کشورمان در شامگاه بیست و یکم ماه مبارک رمضان همزمان با سالروز شهادت مولای متقیان امیرالمومنین علی علیه‌السلام در پی حمله‌ی جنگنده‌های رژیم اشغالگر به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق که حاکی از تهور جنون‌آمیز این رژیم دارد موجب تاسف و تاثر شدید امت مسلمان گردید.

 

گروهک توتالیتر نتانیاهو برای سرپوش گذاشتن به فضاحت تاریخی خود، از دست گذاشتن بر هیچ گزینه دیوانه‌واری جهت باز کردن پای آمریکای خونخوار ابایی ندارند.

 

تسلیت دفتر تحکیم وحدت در پی به شهادت رسیدن سردار زاهدی و همراهان وی

این اتحادیه دانشجویی نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد: برای رژیم سفاکی که به هیچ قانونی پایبند نیست و در چند ماه گذشته انواع و اقسام جنایت ها را مرتکب شده و قواعد مسلم و مقررات بین‌المللی را نقض کرده و بیش از هر زمان دیگری خوی ضد بشری خود را به نمایش گذارده، صحبت از زیرپاگذاشتن اصول پذیرفته شده حقوق بین‌الملل در حمله به سفارت یک کشور، شوخی مضحکی برای آن رژیم به حساب می آید.

 

اگر چه سردار زاهدی و فرماندهان همراه شان با به شهادت رسیدن به آروزی دیرین خود نائل شدند اما فقدان این فرماندهان برای جبهه مقاومت خسارتی جبران ناپذیر را به همراه دارد که لزوم پاسخی مناسب و درخور را می‌طلبد.دفتر تحکیم وحدت ضمن عرض تسلیت به ملت ایران، از تمامی های نهادی های مربوطه خواستار پاسخی مناسب و بازدارنده برای جلوگیری از تکرار چنین گستاخی هایی است.

 

بیانیه تحلیلی هشت بسیج دانشجویی تهران

بسیج دانشجویی دانشگاههای تهران، شریف، امیرکبیر، علم و صنعت، امام صادق (ع)، شهید بهشتی (ره)، دانشگاه علامه طباطبایی (ره)و دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در بیانیه ای نکاتی را در این خصوص اعلام کردند.

 

در بخشی از این بیانیه آمده است:

حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در سوریه، یک حمله هوایی هدفمند و نقض آشکار هنجارها و اصول حقوق بین‌الملل به ویژه اصل اساسی مصونیت اماکن دیپلماتیک و کنسولی (کنوانسیون روابط دیپلماتیک 1961، کنوانسیون وین درباره روابط کنسولی 1963 و کنوانسیون پیشگیری و مجازات جرایم علیه افراد تحت حمایت بین‌المللی از جمله عوامل دیپلماتیک 1973) محسوب می‌شود.

 

کفتارهای رسانه‌ای صهیونیست‌ها این ترور را بزرگ‌ترین ترور مقامات ایرانی بعد از شهید فخری‌زاده نامیدند و به واقع نیز چنین است. شهادت دو سردار موثر ایران در محور مقاومت و تکرار این وقاحت نشان می‌دهد مانند شهادت سیدرضی موسوی و حادثه تروریستی کرمان عزمی برای افزایش بازدارندگی امنیتی کشور وجود ندارد.

 

در تمام این 6 ماه دائماً شاهد تعرضات رژیم خونخوار به اهداف ایرانی بودیم و همواره مسئولین امر با توضیحات مختلف از جمله عدم گسترش جنگ و نیابتی‌ نبودن‌ نیروهای منطقه از ورود مستقیم خودداری کردند.

 

جمهوری اسلامی ایران، اکنون باید متوجه پوچ بودن استدلال‌های منسوخ برآمده از محافل محافظه‌کار بشود. استدلال‌هایی که تا بوده، موجب جلوگیری از برخی اقدامات رسمی و علنی برای ایجاد اجماع در سطح منطقه شده بود که نتیجه‌ای جز کنشگری فعالانه‌تر رژیم های منافق حاکم بر ترکیه، عربستان، امارات و اردن که باعث ایجاد کریدور اختصاصی تامین مایحتاج برای اسرائیل ندارد. که نهایتا قیمت خیانت و عادی سازی را گرانتر می‌کند!

 

حال همان‌گونه که رژیم صهیونیستی با وجود ضربات متعدد و سنگین مقاومت به سرعت آرایش تهاجمی مبتنی بر رعب و ترور ایجاد کرد، جمهوری اسلامی ایران نیز باید با توجه به حملات گذشته و به ویژه حمله اخیر به اماکن دیپلماتیک در راهبردهای دفاعی خود تجدید نظر کند و آرایشی تهاجمی و ترکیبی در نسبت با رژیم صهیونیستی اتخاذ کند و همه دستگاه با تغییر رویکرد به آرایش تهاجمی مرحله‌ای جدید در تقابل با رژیم صهیونیستی را آغاز کنند و عدم تغییر رویکرد فعلی باعث ادامه‌دار شدن روند ترورها خواهد بود.

 

این آرایش تهاجمی و پیشروی در جهاد باید ترکیبی باشد و در سایر عرصه ها به ویژه عملیات های اطلاعاتی، جنگ رسانه‌ای و روانی، ضربه به منافع اقتصادی دشمن به ویژه در تنگه هرمز، ایجاد کارزار بین‌المللی جهت محکومیت و تحریم دشمن و از همه مهمتر اقدام عملی درجهت شکستن حصر، با ارسال مستقیم و بدون واسطه کمک ها به غزه از طریق کشتی های صلح، امتداد یابد.

 

گذشته پرفراز و نشیب این مرز و بوم نشان داده است مردم غیور ما همیشه در برهه‌های حساس در صحنه مبارزه حاضر بوده و برای پرداخت هزینه لازم در راه رسیدن به آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی آماده هستند. به نظر می‌رسد یکی از خلاء‌های که امروز در مقابله با این سگ هار حس می‌شود، همین حلقه مفقوده مردم است. الگوی برنده و دستاورد همیشگی فرماندهان مقاومت در عرصه‌های نبرد، استفاده از این ظرفیت عظیم و فعال کردن آن بوده است.

 

انتظار جدی ما از تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان این است که اولا از صحبت و تشریح راهبردها و ترسیم وضعیت فعلی جبهه حق و باطل برای مردم نهراسند و به تاسی از رهبر حکیم انقلاب نقاط قوت و توانمندی و دستاوردهای عملی صحنه جنگ و کاستی و کمبودهای موجود را تبیین کنند؛ ثانیا باز کردن عرصه‌های نقش‌آفرینی مردم در مبارزه با رژیم منحوس صهیونیستی را در دستور کار قرار دهند تا ببینند آن قدرتی که می تواند گردن طواغیت عالم را بشکند از کجا نشأت می‌گیرد.

 

لازم به ذکر است که بازدارندگی امری واقعی‌ست. نه بیانیه‌ها، نه تهدیدها، نه محکوم شدن در سازمان‌های‌بین المللی، نه آبروریزی جهانی برای اسرائیل، نه فشار رسانه‌ای و محکومیت در دادگاه لاهه هرچند درجای خود نیاز است، اما واضح است که هیچ اقدامی جز حداکثرسازی قوا به ویژه در حوزه هسته‌ای و برخورد سخت با رژیم غاصب تا جایی که معادلات قدرت را بیش از پیش به نفع مقاومت تغییر دهد، نمیتواند سگ هار منطقه را کنترل کند.

 

در آخر مجددا تاکید می‌کنیم پوچ بودن گفتمان اجتناب از تله جنگ که از محافل عقب‌افتاده از صحنه تحولات و محافظه‌کار مطرح می شد با گستاخ‌تر شدن و ادامه یافتن تعرض رژیم صهیونیستی اثبات گشته است و هم اکنون ایران برای هر اقدامی توجیه حقوقی و مشروعیت بین‌المللی دارد و پاسخ ندادن به هر نحو تنها حامل یک معنا می باشد و آن نیز عقب‌نشینی است که نهایتا منجر به‌ گسترش جنگ در جنوب لبنان و نوار غزه به ویژه رفح و ادامه ترور فرماندهان مقاومت در منطقه را نیز در پی خواهد داشت./ تسنیم

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده