مجید انصاری: عملیات وعدهٔ صادق، نمایش اقتدار و ارادهٔ ملت بود-راهبرد معاصر

مجید انصاری: عملیات وعدهٔ صادق، نمایش اقتدار و ارادهٔ ملت بود

عضو مجمع روحانیون مبارز گفت: پاسخ به گستاخی رژیم صهیونیستی، انتظار عمومی بود. عملیات وعدهٔ صادق، نمایش اقتدار و ارادهٔ ملت بود.
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۹ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 April 21
کد خبر: ۲۳۷۱۱۶

به گزارش راهبرد معاصر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری، عضو مجمع روحانیون مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، ضمن تقدیر از عملیات تنبیهی وعده صادق، گفت: پاسخ به گستاخی رژیم صهیونیستی، انتظار عمومی بود. عملیات وعدهٔ صادق، نمایش اقتدار و ارادهٔ ملت بود.


وی ادامه داد: دستگاه دیپلماسی ما باید از این فرصت ایجاد شده، با تمام ظرفیت، هوشمندی و سرعت در جهت توسعه روابط و همکاری‌ها با دیگر کشورهای جهان، بالاخص کشورهای منطقه بهره برداری کند، تا رژیم صهیونیستی، آمریکا و متحدان آن‌ نتوانند به وسیلهٔ رسانه‌های خود از ایران یک چهرهٔ ترسناک و وحشت‌آفرین در منطقه جا بیندازند.


عضو مجمع روحانیون مبارز تصریح کرد: همانطور که اعلام شده است، ما به دنبال ایجاد تنش و تشنج با هیچ کشوری نیستیم و پاسخ ما به اقدامات رژیم صهیونیستی، در چارچوب منشور ملل متحد و سازمان ملل، و دفاع مشروع از سرزمینمان بود. عملیات وعدهٔ صادق نشان داد که ایران، احساسی و هیجان‌زده تصمیم نگرفته و براساس موازین حقوقی و اخلاقی اقدام به پاسخگویی کرده است و بدنبال ماجراجویی نیست.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر ما به دنبال ماجراجویی و توسعه‌طلبی بودیم، نیروهای مسلح ما می‌توانستند مراکز جمعیتی و یا اقتصادی آن‌ها را هدف قرار دهند. در حالی که آن‌ها مرکز دیپلماتیک ما را مورد هدف مستقیم قرار دادند، ما مراکز نظامی را هدف قرار دادیم و از این طریق پیام خود را به دنیا مخابره کردیم.


معاون حقوقی و پارلمانی اسبق دولت تاکید کرد: ما این پیام را به جهانیان مخابره کردیم که هدف ما تنها مبارزه با تروریسم است؛ چه تروریسم دست ساختهٔ آمریکا مانند داعش و القاعده، و چه تروریسم دولتی که در رأس آن، رژیم تروریستی صهیونیستی قرار دارد و بارها علیه شهروندان، دانشمندان، مستشاران و نیروهای نظامی ما اقدام تروریستی کرده است.


وی با اشاره به این نکته که ما آمادهٔ هر گونه مشارکت و همکاری با کشورهای منطقه و جهان برای تأمین امنیت و مبارزه با تروریسم، به ویژه تروریسم دولتی و ایجاد فضای صلح و امنیت در سطح جهان هستیم، گفت: پیام روشنی ما به رژیم صهیونیستی این بود که ایران، در برابر تجاوزات آن‌ها دست بسته نیست، و متناسب با هر اقدام شرارت آمیزی، در دفاع از خود لحظه‌ای درنگ نخواهد کرد.


این عضو مجمع روحانیون مبارز ادامه داد: ممکن است رژیم صهیونیستی با استفاده از این فضای ایجاد شده و از طریق سلطهٔ رسانه‌ای خود، پاسخ ایران و حملهٔ خود را به اصفهان برجسته کند تا جنایات، نسل‌کشی، وحشی‌گری خود را در غزه تحت‌الشعاع قرار دهد.


انصاری تصریح کرد: باید مراقب بود تا نگذاریم رژیم صهیونیستی چهرهٔ حق به جانب گرفته و بر جنایات کم سابقه و هولناک خود در فلسطین، سرپوش بگذارد.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: به نظر می‌رسد که فضا و شرایط، بیش از پیش برای همراهی و همکاری‌های حقوقی و دیپلماتیک ایران و دیگر کشورها در دفاع از مردم غزه و قطع رابطهٔ این کشورها با رژیم کودک‌کش صهیونیستی فراهم شده است، و باید از آن استفاده کرد.


معاون حقوقی و پارلمانی اسبق دولت، در ادامه ضمن بیان اینکه عملیات تنبیهی وعده صادق، یک فضای وفاق ملی در داخل ایجاد کرده است، بیان کرد: باید از این فضای مثبتی در جهت افزایش همبستگی ملی استفاده کرد.


وی ادامه خاطرنشان کرد: ما شاهد همراهی، همفکری و همدلی شخصیت‌های شاخص و برجستهٔ کشور، احزاب و تشکل‌های سیاسی و همچنین نهادهای گوناگون با عملیات وعدهٔ صادق بودیم، که همین مسئله موجب نوعی وحدت و وفاق می‌شود.


انصاری تاکید کرد: استفاده از این فضا برای همدلی بیشتر ملت و دولت، نیازمند توجه ویژه از سمت دستگاه‌های گوناگون است./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده