قیمت جهانی طلا امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳-راهبرد معاصر

قیمت جهانی طلا امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۷ افزایش به ۲۳۱۵ دلار و ۱۱ سنت رسید.
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۲ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 09
کد خبر: ۲۴۰۰۷۰

به گزارش راهبرد معاصر، قیمت طلا در شرایطی ثابت مانده که سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات اقتصادی آمریکا به دنبال سرنخ‌هایی برای احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو هستند. بالا رفتن ارزش دلار هم مانع افزایش قابل توجه قیمت طلا شده است.


قیمت هر اونس طلا امروز با 0.27 افزایش به 2315 دلار و 11 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با یک کاهش 0.06 درصدی به 2320 دلار و 90 سنت رسیده است.


ارزش دلار 0.1 درصد افزایش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده است.


تحلیلگران عقیده دارند بازار احتمالاً منتظر محرکی برای افزایش قیمت است و به نظر می‌رسد مشارکت محدود مدیران مالی مانع کاهش بیش از حد قیمت طلا می‌شود.

 

سوزان کالینز رئیس بانک فدرال رزرو بوستون اطمینان داد شرایط فعلی سیاست‌های پولی آمریکا رشد اقتصاد را کند می‌کند و لازم است تورم به هدف دو درصد بانک مرکزی بازگردد.


سرمایه‌گذاران در حال حاضر منتظر اطلاعات دانشگاه میشیگان در مورد حساسیت مصرف‌کنندگان هستند که قرار است در روز جمعه منتشر شود و همچنین اظهارات مقامات فدرال رزرو آمریکا.


شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا در 15 ماه مه اعلام می‌شود.


پس از انتشار اطلاعات مربوط به آمار ضعیف اشتغال در آمریکا، بازارهای مالی احتمال می‌دهند فدرال رزرو دو بار در سال جاری میلادی نرخ بهره را پایین بیاورد.


رشد اشتغال در آمریکا در ماه آوریل آهسته‌تر از حد انتظار بوده و متوسط افزایش سالانه دستمزدها هم برای اولین بار طی سه سال گذشته به کمتر از 4 درصد رسیده است.


پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.


در این بین بانک مرکزی اروپا قول داده نرخ بهره را در ششم ماه ژوئن پایین بیاورد.


در میان سایر فلزات گرانبها قیمت نقره با 0.92 درصد افزایش به 27 دلار و 86 سنت رسید و پلاتین با یک کاهش 0.58 درصدی 982 دلار و 5 سنت معامله می‌شود./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده