بازداشت عامل موبایل‌قاپی از ۴۰ نفر در سطح تهران-راهبرد معاصر

بازداشت عامل موبایل‌قاپی از ۴۰ نفر در سطح تهران

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقی که در نقاط مختلف پایتخت اقدام به موبایل‌قاپی کرده بود، خبر داد.
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۶ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 12
کد خبر: ۲۴۰۴۳۲

به گزارش راهبرد معاصر؛ سردار علی ولیپور گودرزی درباره جزئیات این خبر گفت: به دنبال وقوع چندین مورد موبایل قاپی سریالی از شهروندان در سطح معابر در محلات و خیابان‌های تهرانپارس، شریعتی، پاسداران، خاک سفید و ... رسیدگی به موضوع در دستورکار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و در جریان بررسی‌ها این احتمال قوت گرفت که تمامی سرقت‌ها توسط فرد یا افرادی یکسان انجام شده است.

 رئیس پلیس آگاهی پایتخت افزود: با توجه به حساسیت موضوع کارآگاهان تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند و در بررسی‌ها متوجه شدند فرض اولیه کارآگاهان صحیح است و تمامی سرقت‌ها از سوی دو مرد جوان و سابقه‌دار انجام شده است. در ادامه تحقیقات از مالباختگان نیز برای حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شد و یکی از مالباختگان در جریان تحقیقات گفت که در محله قلهک مشغول پیاده‌روی و صحبت با تلفن همراهش بوده که ناگهان ترک‌نشین یک دستگاه موتورسیکلت آیفون ۱۳ پرومکس‌اش را قاپید و خیلی زود به همراه همدستش متواری شده است.

ولیپور گورزی ادامه داد: کارآگاهان در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف جرم و روش‌های علمی هویت متهمان را شناسایی کردند و متوجه شدند آنها افرادی سابقه دار هستند و با یک موتورسیکلت دست به این سرقت‌ها زده‌اند. آنان پس از دریافت این سرنخ و با اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه یکی از متهمان را در شرق تهران شناسایی کرده و پس از انجام هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی وی را در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده ادامه داد: متهم در جریان تحقیقات به ۴۰ فقره موبایل قاپی از شهروندان در نقاط مختلف شهر تهران اعتراف کرد. همچنین مالباختگان نیز در مواجه حضوری وی را به عنوان سارق تلفن‌های همراه خود شناسایی کردند.

وی از تشکیل پرونده برای متهم دستگیرشده خبر داد و گفت: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات برای دستگیری همدست وی نیز همچنان ادامه دارد. / ایسنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار