امیر حیدری: امروز خط مقدم مبارزه با استکبار، توسعه علوم و فناوری است-راهبرد معاصر

امیر حیدری: امروز خط مقدم مبارزه با استکبار، توسعه علوم و فناوری است

فرمانده نیروی زمینی ارتش تأکید کرد: امروز خط مقدم مبارزه با استکبار توسعه فناوری و توجه به پایه های علمی است و لذا پیچیدگی های امروز بدون توجه به علوم روز حل نمی شود.
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۳ - ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 16
کد خبر: ۲۴۱۰۲۰

به گزارش راهبرد معاصر؛  امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش امروز (پنجشنبه، 27 اردیبهشت) در اولین همایش علوم و فناوری‌های نوظهور و شالوده شکن در حوزه های دفاعی ضمن تبریک به مناسبت ایام دهه کرامت، گفت: دانشگاه امام علی (ع) ملقب به فیضیه ارتش است و امروز توفیق دارم در همایش علوم و فناوری‌های نوظهور که در این دانشگاه برگزار شده است، شرکت کنم.


وی درباره نقش علم در پیشرفت های کشور، گفت: وقتی انسان پژوهش می‌کند لذا می‌شود در کنار آن ها اندیشه هایی را به جهان بیاموزد.


فرمانده نیروی زمینی ارتش تأکید کرد: مدیران و مسئولان باید بستری را فراهم کنند تا علومی که در وجود انسان‌ها قرار داده شده است، شکوفا شود و باری از دوش بشریت بردارند.


امیر حیدری با بیان اینکه امام خمینی نیز همواره بر علم و اندوختن آن تاکید داشته است، گفت: علم قدرت آفرین است، امروز اگر قدرتمندان عالم بی پروا رجزخوانی می‌کنند با زور شمشیر نیست بلکه مبتنی از علم و دانش است.


وی ادامه داد: دشمن موشک قاره پیما ساخته است و لذا نیازی به جنگ تن به تن ندارد و این همگی وابسته به علم و دانش است، اگر ما هم در جایی قدرت افکنی کرده ایم همه آن به واسطه 


فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه عملیات وعده صادق نابودی رژیم صهیونیستی را چند قدم به جلو انداخته است، بیان کرد:  اگر تهدیدی از جانب این رژیم رخ دهد ما از خاک خودمان پاسخ خواهیم داد و این نشانه علم و اقتدار قوی ایران اسلامی است.


امیر حیدری افزود: به همایش فناوری های نوظهور تاکنون ۶۰۰ مقاله رسیده است و این نشانه توجه بسزای پژوهشگران ما به علم است.


باید پاسخگو به تهدیدات علمی باشیم
وی تاکید کرد: امروز خط مقدم مبارزه با استکبار توسعه فناوری و توجه به پایه های علمی است و لذا پیچیدگی های امروز بدون توجه به علوم روز حل نمی شود. 


فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه امروز باید پاسخگو به تهدیدات علمی باشیم، اظهار کرد: چرا دنیا فقط با ما مذاکره می‌کند چون آن ها می‌دانند که ما علم را از آن ها قرض نگرفته‌ایم و همگی علوم از آن خود ما و بومی است، اگر دشمن پای میز مذاکره با ما می‌نشیند این ها همگی قدرت افکنی علمی ما است. 


امیر حیدری گفت: تلاش ما بر این است که بستر علم و فناوری را در نیروی زمینی ارتش بگسترانیم و یک جهاد علمی در این راه صورت دهیم. 


وی افزود: امروز با بهره مندی از جهاد علمی بالگردهای ما به روز شده اند به گونه ای که هم می‌توانند در شب و هم در روز پرواز کنند، امروز در رزمایش ها، هلی برد شبانه را انجام می‌دهیم و این ها همگی نشانه مجاهدت های علمی دانشمندان بومی است. 


فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اینکه جهاد نیروی زمینی بن بست شکنی می‌کند، گفت:  در رزمایش ها مشاهده می‌کنید که تانک برهای ما دو تانک را حمل می‌کنند، بنابراین امروز ما کمبودی در خودروهای تانک بر در نیروی زمینی ارتش نداریم.


گفتنی است، در این همایش از 4 عنوان کتاب در حوزه های مختلف دفاعی نیز رونمایی شد./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار