وزیر کشور: انتخابات ریاست جمهوری در سلامت کامل برگزار می‌شود | رأی گیری در ۹۰ هزار نقطه-راهبرد معاصر

وزیر کشور: انتخابات ریاست جمهوری در سلامت کامل برگزار می‌شود | رأی گیری در ۹۰ هزار نقطه

وحیدی وزیر کشور درباره اقدامات انجام گرفته برای صیانت از آراء و جلب اعتماد مردم در این خصوص، اظهار داشت: صیانت از آرای مردم یک تکلیف شرعی است و همانطور که رهبر انقلاب فرمودند رأی مردم «حق الناس» است. همچنین صیانت از آرای مردم یک تکلیف قانونی می‌باشد بنابراین مهم‌ترین مساله برای ما صیانت از آرای مردم است.
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۵ - ۰۷ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 27
کد خبر: ۲۴۷۲۸۹

به گزارش راهبرد معاصر؛ وزیر کشور تأکید کرد: مهم‌ترین مساله برای ما صیانت از آرای مردم است و مردم مطمئن باشند چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سلامت کامل برگزار خواهد شد.

احمد وحیدی درباره تعداد صندوق‌های سیار انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: به طور کلی در ۶۰ هزار نقطه رأی گیری انجام می‌شود که با احتساب صندوق‌های سیار این میزان به ۹۰ هزار نقطه می‌رسد در واقع این ما به تفاوت مربوط به رأی گیری صندوق‌های سیار است.

وی گفت: در برخی از مناطق که جمعیت کمتری هستند و طبیعتاً رأی گیری زودتر به اتمام می‌رسد، ساز و کار این چنین است که پس از اینکه آرا شمارش و جمع بندی شدند، گزارشات ارسال می‌شود و در حضور هیأت‌های اجرایی و ناظرین که در شعب حضور دارند صورت جلسه می‌شود و نهایتاً نتیجه به وزارت کشور ارسال می‌گردد و بعد از جمع بندی کامل، نتیجه اعلام خواهد شد.

وزیر کشور درباره اقدامات انجام گرفته برای صیانت از آراء و جلب اعتماد مردم در این خصوص، اظهار داشت: صیانت از آرای مردم یک تکلیف شرعی است و همانطور که رهبر انقلاب فرمودند رأی مردم «حق الناس» است. همچنین صیانت از آرای مردم یک تکلیف قانونی می‌باشد بنابراین مهم‌ترین مساله برای ما صیانت از آرای مردم است.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در زمان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی راجع سلامت در انتخابات و صیانت از آرای مردم دستورات ویژه‌ای دادند که این دستورات همچنان برقرار است؛ در انتخابات مجلس شورای اسلامی نشان داده شد که یک نگاه واحدی به همه کاندیدا‌ها داریم، همچنین عملکرد برگزار کنندگان انتخابات نشان دهنده سلامت انتخابات بود و این امر به اثبات رسید.

وحیدی گفت: امروز نیز مردم مطمئن باشند چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سلامت کامل برگزار خواهد شد. / شفقنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده