خودداری دیوان عالی آمریکا از اعطای مصونیت مطلق به ترامپ-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

خودداری دیوان عالی آمریکا از اعطای مصونیت مطلق به ترامپ

دیوان عالی آمریکا از اعطای مصونیت مطلق از پیگرد قانونی به دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا که مشغول رقابت‌های انتخاباتی است، خودداری کرد.
تاریخ انتشار: ۲۲:۴۱ - ۱۱ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 01
کد خبر: ۲۴۷۹۰۹

به گزارش راهبرد معاصر؛ دیوان عالی ایالات متحده امروز دوشنبه از اعطای مصونیت مطلق از پیگرد قانونی به دونالد ترامپ در رابطه با اقدامات وی در دوران ریاست جمهوری خودداری کرد.

حکم صادره از سوی دیوان عالی ایالات متحده مبنی بر این است که رؤسای جمهور سابق آمریکا داری مصونیت از پیگرد قضائی بر اساس چارچوب مندرج در قانون اساسی هستند؛ اما این مصونیت مطلق نیست و آن ها را از پیگرد قضائی اقداماتشان در حوزه فعالیت های غیررسمی (شخصی) شان مصون نمی دارد.

در حکم دادگاه آمده است: اتهامات دیگر، از جمله اتهامات مربوط به تعاملات ترامپ با معاون رئیس جمهور، مقامات دولتی و اشخاص خصوصی و همچنین اظهارات عمومی وی، موضوع پیچیده تری را مطرح می‌کند.

حکم دیوان عالی آمریکا با 6 رأی موافق در مقابل 3 رأی مخالف ترامپ را تنها برای «اقدامات رسمی» در دوران تصدی ریاست جمهوری‌اش مستحق مصونیت دانست، اما «برای اعمال غیررسمی» وی در آن دوران مستحق برخورداری از مصونیت ندانست. 

این در حالی است که اولین مناظره انتخاباتی جو بایدن و دونالد ترامپ روز پنج شنبه 27 ژوئن به میزبانی شبکه سی ان ان به مدت حدود 100 دقیقه برگزار شد و دو طرف در تمامی موضوعات به شدت یکدیگر را مورد حمله قرار دادند.

براساس این گزارش، لغزش های کلامی بایدن و پاسخ های نامنسجم و تصادفی وی در این مناظره، نگرانی های بسیاری از دموکرات ها را درباره مناسب نبودن نامزد دموکرات ها برای یک دوره ریاست 4 ساله دیگر برانگیخته و بسیاری از دموکرات ها را بر آن داشته تا به فکر جایگزینی برای بایدن باشند.

براساس این گزارش، ترامپ 78 ساله نیز اشتباهات و خطاهایی در مناظره داشت، اما بیشتر تمرکزها پس از مناظره به ویژه در بین دموکرات ها، بر روی خطاها و ضعف های بایدن بوده است./تسنیم

کلمات کلیدی: ترامپ
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده