رسانه عبری: دانشجویان به خاطر جنگ غزه روانی شده‌اند-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

رسانه عبری: دانشجویان به خاطر جنگ غزه روانی شده‌اند

یک رسانه عبری زبان فاش کرد از زمان آغاز جنگ تا به امروز یک پنجم دانشجویان و کادر علمی دانشگاه‌‌های اسرائیل مجبور به مراجعه به روانپزشک شده‌اند.
تاریخ انتشار: ۲۳:۲۱ - ۱۱ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 01
کد خبر: ۲۴۷۹۱۲

به گزارش راهبرد معاصر؛ روزنامه عبری زبان گلوبس در گزارشی که عصر امروز (دوشنبه) در وبگاه آن منتشر شد خبر داد، با پایش صورت گرفته در 20 موسسه آموزش عالی در اسرائیل، مشخص شد، دست کم یک پنجم از دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها بعد از عملیات 7 اکتبر (عملیات طوفان الاقصی) دچار مشکلات روحی و روانی شده و به روانپزشک احتیاج پیدا کرده‌اند.

در این گزارش آمده است: از زمان عملیات حماس در 7 اکتبر شاهد افزایش 120 درصدی درخواست دانشجویان و اعضای هیئت عملی در نقاط مختلف (فلسطین اشغالی) برای استفاده از حمایت‌های روانی هستیم و این درصد در موسسات دانشگاهی منطقه جنوب حدود 600 درصد گزارش شده است.

بسیاری از دانشجویان اسرائیلی که مجبور شدند به دوره احتیاط بروند، با مشکلات عدیده‌ای برای بازگشت به کلاس‌های درس و از سرگیری روتین روزمره خود مواجه شده‌اند که این مسئله برای نظامیان زن احتیاط بسیار مشهود تر است، در حالی که اعضای هیئت علمی نیز در حلقه دوم یا سوم مجروحی و کشته شدگان و حتی اسرای این جنگ به شمار می‌روند.

پایش انجام گرفته نشان می‌دهد حدود یک پنجم تمامی دانشجویان واعضای هیئت علمی دانشگاه‌های اسرائیلی به شکل در معرض آسیب‌ها و شوک‌های جنگ قرار گرفته و خواستار استفاده از حمایت‌های روانپزشکی شده‌اند.

آمار مذکور از طریق بررسی و پایش 22 موسسه آموزش عالی اسرائیلی از دانشگاه ساپیر در جنوب (فلسطین اشغالی) تا دانشگاه تل‌حای در شمال به دست آمده است.

گزارش این پایش نیز در نشست برنامه "تاب آوری مراکز دانشگاهی" که توسط ائتلاف اسرائیلی شوک برپا شده بود، ارائه گردید و حامی مالی آن هم موسسه (صهیونیستی) روچیلد است و اتحادیه دانشجویان به همراه چند موسسه و نهاد دیگر نیز با آن همکاری کردند./تسنیم

کلمات کلیدی: جنگ غزه
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده