نماینده لیکود: ارتش اسرائیل در جنگ غزه هیچ دستاوردی ندارد-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

نماینده لیکود: ارتش اسرائیل در جنگ غزه هیچ دستاوردی ندارد

عامیت هالوی، نماینده حزب لیکود با انتقاد از ارتش رژیم صهیونیستی، اسرائیل را در جنگ غزه شکست خورده قلمداد کرد و خواستار تغییر نقشه های جنگی شد.
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۹ - ۱۲ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 02
کد خبر: ۲۴۸۰۱۰

به گزارش راهبرد معاصر؛ علی‌رغم تبلیغات پرطمطراق بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره دستاوردهای نظامی این رژیم در جنگ غزه به نظر می‌رسد حتی درون حزب حاکم لیکود نیز در این باره توافق نظر وجود ندارد.

نتانیاهو اخیراً اعلام کرده ارتش رژیم صهیونیستی به از میان بردن سازمان رزم حماس بسیار نزدیک شده، اما «عامیت هالوی»، نماینده حزب لیکود روز گذشته اعلام کرد دستاورد اسرائیل در این جنگ و با گذشت 9 ماه چیزی نیست جز «تقریباً هیچ».

هالوی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی پارلمان اسرائیل گفت: «نتایج و دستاوردهای ما در غزه بسیار بد و ضعیف است. ارتش اسرائیل به ندرت به دستاورد استراتژیک محسوسی در نوار غزه دست یافته است.»

هالوی در ادامه مسئولیت این شکست را اولاً برعهده ارتش اسرائیل و در وهله بعدی بر عهده کابینه حاکم دانست. او البته تأکید کرد سهم ارتش در این ناکامی بیشتر است.

هالوی همچنین گفت: «کابینه اهداف مورد نظر خود در جنگ را تعیین کرده که عبارت از نابودی سازمان رزم و ظرفیت‌های حاکمیتی حماس است، اما ارتش موفق به تحقق این اهداف نشده است.» هالوی با انتقاد از طرح‌های ارتش اسرائیل، از هرتصی هالوی، فرمانده کل ارتش رژیم صهیونیستی خواست در نقشه‌هایش تجدیدنظر کرده و تغییر محسوسی ایجاد کند.

 

این نماینده کنست همچنین مدعی شد تداوم این رویکرد باعث می شود حتی نتوانیم در جبهه شمال نیز در برابر حزب الله لبنان موفق شویم. هالوی گفت: «برای جلوگیری از تکرار شکست غزه در برابر حزب الله، اسرائیل باید حمله تمام عیار به لبنان را به تأخیر بیاندازد و در طرح های خود تجدیدنظر کند.»

انتقادات از شیوه مدیریت جنگ در پی استعفای بنی گانتس و گادی آیزنکوت از کابینه جنگی اسرائیل و منحل شدن کابینه جنگی به شدت افزایش یافته است.

همزمان با این انتقادات شاهد بازگشت معترضان به خیابان‌های شهرهای مختلف  سرزمین‌های اشغالی نیز هستیم. اعتراضات روند افزایشی پیدا کرده و ممکن است در هفته‌های بعدی کار به اعتصاب نیز بکشد./تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده