زاکانی: نسبت اعضای ستاد پزشکیان با دشمنان انقلاب چیست-راهبرد معاصر
دهقان با پزشکیان دیدار کرد قالیباف: رئیس دومای روسیه در مراسم تحلیف «پزشکیان» شرکت می‌کند دیدار رئیس‌جمهور منتخب با خانواده شهید رئیسی وحیدی: اتباع خارجی در ایام اربعین از مرز چذابه تردد خواهند کرد تاکید پزشکیان بر اهمیت تقویت روابط با همسایگان/ بارزانی: روابط ایران و عراق عمیق و دیرینه است پزشکیان در تماس تلفنی با رئیس‌جمهور صربستان: ایران محدودیتی برای تعمیق و تقویت روابط با صربستان ندارد قالیباف در دیدار «پوتین»: یک‌جانبه گرایی غرب متوقف خواهد شد دیدار سردار قاآنی با فرماندهان و مسئولان ارشد مقاومت باگذشت ۴۴روز از آغاز مجلس؛برخی نمایندگان هنوز کمیسیون ندارند مخبر:‌ دو تحول اساسی در هلال احمر ایجاد شده است قالیباف: مجلس و دولت جدید آماده همکاری همه‌جانبه با «بریکس» است پزشکیان: بدون حمایت مردم نمی‌توان اقدامی انجام داد دیدار محمد باقر قالیباف و رئیس دومای روسیه طرح مجلس برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران به میزان تورم پزشکیان: به حمایت همه‌جانبه از ملت فلسطین ادامه خواهیم داد

زاکانی: نسبت اعضای ستاد پزشکیان با دشمنان انقلاب چیست

شهردار تهران با اشاره به برخی اعضای ستاد پزشکیان گفت: نسبت این آقایان با دوستان و دشمنان انقلاب چیست؟ آمریکای ۴۵ سال پیش، آمریکای امروز نیست و آمریکای امروز را خود آمریکایی‌ها هم قبولش ندارند. سیاستمداران‌شان می‌گویند آمریکا مثل یک شیر پیر شده که حال ندارد از جایش بلند شود. سگ هار آنها یعنی اسرائیل لحظات آخرش را می‌گذراند.
تاریخ انتشار: ۲۳:۲۱ - ۱۳ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 03
کد خبر: ۲۴۸۱۸۶

به گزارش راهبرد معاصر؛  علیرضا زاکانی عصر امروز در مراسم انتخاباتی حامیان سعید جلیلی در اردوگاه ثامن‌الائمه (ع) اظهار کرد: ما در مسیر انتخاب نمی‌توانیم عملکرد نامزدها را در نظر نگیریم. هر دو نامزد، کارنامه و پیشینه‌ای دارند اما یک نامزد، برنامه دارد و یک نامزد بی‌برنامه است.
وی افزود: یک نامزد بیان می‌کند که سال‌ها موضوعات کشور را مطالعه کرده و برای عبور از مشکلات، برنامه دارد اما نامزد دیگر، حل مشکلات کشور را حواله به کارشناسان می‌دهد که معلوم نیست کجا هستند.
زاکانی با بیان این که گذشته نامزدها شرایط متفاوتی دارد، گفت: آقای پزشکیان یک پزشک و مدتی وزیر بهداشت بوده است اما در دوره‌ای به‌خاطر بی‌مسئولیتی استیضاح شده است اما آقای جلیلی در سال‌های گذشته به پاک‌دستی و توجه به منافع ملی شناخته شده است. تکلیف نامزدها معلوم است.
 
وی ادامه داد: در یک ستاد، کسانی را داریم که با افتخار اعلام می‌کنند اساساً نسبت به مردم هیچ شناخت و عاطفه‌ای ندارند. وزیر ارتباطات آقای روحانی در ستاد پزشکیان فعال است و بر روی من و شما نام طالبان گذاشته است. بزرگ‌ترین اهانت‌ها را به مردم می‌کنند و نمی‌دانند نباید مردم را دسته‌بندی کرد.
زاکانی در ادامه با بیان خطراتی از دوران دولت‌های اصلاحات گفت: سال ۷۱ در بودجه پولی مشخص کردند که لوازم ضدشورش بخرند. در مجلس درباره آن سؤال شد و پاسخ مسئول سازمان برنامه وقت این بود که می‌خواهیم اصلاحات اقتصادی کنیم. محرومین در فشار اقتصادی به خیابان می‌ریزند. ما باید با لوازم ضدشورش با آن ها مقابله می‌کنیم تا محرومان در خانه‌شان بمانند. ممکن است عده‌ای بمیرند اما اگر به‌اندازه شهدای جنگ هم کشته بدهیم، می‌ارزد تا اصلاحات اقتصادی کنیم. این تاریخ سیاه ستاد آقای پزشکیان است. نگاهشان به مردم یک نگاه دسته چندم است.
زاکانی خطاب به حاضران گفت: یادتان می‌آید آقای آخوندی در حادثه قطار گفت مسافران بیمه داشتند؟ او کمی بعد با افتخار گفت من یک واحد مسکن نساختم. این افتخار نیست و مایه ننگ است.
طایفه ای، اشرافی گری را یک امتیاز ویژه برای خود حساب کردند
شهردار تهران با طرح پرسشی گفت: چرا اینها با شهید رئیسی مخالف بودند؟ چون شهید رئیسی نوکر و خادم شما بود. چرا با آقای جلیلی مخالف‌اند؟ چون جلیلی می‌خواهد راه شهید رئیسی را برود. آقای جلیلی به دنبال خدمت و نوکری شما مردم است. 
وی تصریح کرد: نامزد مقابل ما می‌گوید تابع رهبری هستم. ببینید چه کسانی در ستادهای او هستند. امام در سال ۶۱ فرمودند که کار دولت را به مردم واگذار کنید. آن‌ها جام زهر را به امام دادند و در مجلس ششم هم ۱۲۷ نماینده که برخی‌هایشان اکنون در ستاد مقابل هستند به رهبر انقلاب نامه نوشتند و گفتند شما هم جام زهر را بنوشید و با آمریکا کنار بیایید. این برایشان یک عادت شده که توصیه کنند. رهبر عزیز انقلاب فرمودند که در این صورت عاشورا می‌شود
زاکانی با بیان این که رهبر انقلاب در اولین دیدار دولت سازندگی فرمودند مراقب اشرافی‌گری باشید اما این طایفه، اشرافی‌گری را یک امتیاز ویژه برای خود حساب کردند. به یک وزیر انتقاد شد که چقدر پول دارید. او گفت ۵ وزیر بیشتر از من پول دارند و پول‌هایشان خارج از کشور است. وقتی در اردیبهشت ۸۰ رهبر انقلاب نامه زدند که با مفاسد اقتصادی برخورد کنید پس چرا آقای روحانی درباره برادرش گفت اعلان‌جنگ می‌کنم؟ 
وی ادامه داد: حالا یک عزیزی می‌خواهد دولت سوم روحانی را تشکیل دهد. خیلی بعید است که مروم به عقب برگردند و سال‌های تاریک دهه نود را بخواهند تجربه کنند. یادتان است وقتی رئیس‌جمهور وقت به معدن رفت و موقع اعتراض معدن‌کاران مجبور به فرار شد؟ پدری از معدن‌کاران بعداً گفت انگار کشورمان ۸ سال رئیس‌جمهور نداشته است.
بدترین قراردادها در دوره اصلاحات بسته شد
زاکانی گفت: آقای پزشکیان می‌گوید دوره آقای خاتمی خیلی دوره خوبی بود. من عرض کنم بدترین قراردادهای تاریخ در دوره آقای خاتمی بسته شده است. من در صداوسیما رسماً خواهش کردم مناظره کنیم و گفتم شما خجالت‌زده خودتان هستید و اگر مردم متوجه اعمالتان شوند جایتان در دادگاه است. 
وی با بیان این که اخیراً فردی گفته نفری ۳۰۰ هزارتومان می‌دهند تا مردم رای بدهند، گفت: این هم مثل فیلترینگ، کار خودتان است. کشور ما امکانات کمی ندارد اما عده‌ای مثل بختک و سرطان به جان مملکت ما افتاده‌اند.
زاکانی با اشاره به این که شهید رئیسی پاک بود و همه اینها را شکست داد، گفت: می‌ترسند جلیلی بیاید چون او می‌خواهد حق ملت را از آن‌ها بگیرد. اینها حاضرند جان بدهند اما مال‌هایی که خورده‌اند پس ندهند. قانون اساسی می‌گوید بیخود خوردی. ما در شهرداری تهران ۱۳۰۰ میلیاردتومانی  را پس گرفتیم. اینها در کشورمان اعداد بالاتری دارد.
وی با بیان این که اگر پدر و مادری دغدغه نان و مسکن دارد زیر سر این‌هایی است که کار نکردند، گفت: وقتی آقای روحانی، دولت را از احمدی‌نژاد گرفت ۲۰۵ هزار میلیارد بدهی داشت اما وقتی دولت را تحویل رئیسی دادند ۱۳۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی تحویل دادند و هنرشان همین است. آن‌ها تورم را ۶۰ درصد کردند.
برخی فکر می کنند آمریکا آقای جهان است و دوباره از او التماس می کنند
زاکانی با خاطرنشان‌کردن این که آقای پزشکیان اطلاعات غلط را نشان می‌دهد، گفت: آقای پزشکیان هنگام برجام عضو کمیسیون برجام بود. من گفتم سه سند می‌خواهم که یکی از ان ها درباره بررسی برجام است. گفتم خودتان این سند را بنویسید. خدا را شاهد می‌گیرم در روزهای بعد در صحن علنی جای او رفتم و گفتم سند را چه کردید و کاری نکرده بود. باز هم رفتم و دیدم چای می‌خورد و دومین بار گفتم سند به کجا رسید؟ او باز هم وعده داد. ما سه سند را گذاشتیم و او فقط اظهارنظر می‌کرد. او صادقانه می‌گفت سند را نخوانده‌ام. پرسیدم مگر می‌شود نخوانی و اظهارنظر کنی؟ مگر می‌شود عضو کمیسیون برجام باشی و سندهای آن را نخوانی؟ وندی شرمن گفت ما سر مذاکره‌کنندگان را کلاه گذاشتیم و اینها فکر کردند تحریم‌ها تعلیق دائم خواهد شد. آقای روحانی و ظریف هم از آن خبر نداشتند. شما نه کارآمدی، صداقت و گذشته خوبی دارید و نه آینده خوبی ترسیم می‌کنید.
زاکانی با اشاره به برخی اعضای ستاد پزشکیان گفت: نسبت این آقایان با دوستان و دشمنان انقلاب چیست؟ آمریکای ۴۵ سال پیش، آمریکای امروز نیست و آمریکای امروز را خود آمریکایی‌ها هم قبولش ندارند. سیاستمدارانشان می‌گویند آمریکا مثل یک شیر پیر شده که حال ندارد از جایش بلند شود. سگ هار آن ها یعنی اسرائیل لحظات آخرش را می‌گذراند. دنیا عوض شده و دوستانی که خودشان را به خواب‌زده اند فکر می‌کنند آمریکا آقای جهان است و دوباره از او التماس می‌کنند.
 
برنامه چهارم وقتی تصویب شد گفتند این برنامه مقدمه دار است و برنامه های گذشته این را ندارد. من آن را خواندم و صراحتا نوشته بود راهی نداریم جز این که آقایی آمریکا را بپذیریم. وقاحت شان آن قدر بود که می گفتند تورم را نمی توانیم با تخاصم اسرائیل حل کنیم اما شهید رئیسی بیکاری را کاهش داد و در حال کاهش تورم بود. الان هم آن ها می ترسند آقای جلیلی بیاید و راه رئیسی را تمام کند و این ها راهی برای بازگشت نداشته باشند.
زاکانی در ادامه گفت: وقتی دولت روحانی پیروز شد آقای ظریف به آمریکا رفت و صراحتا اعلام کرد اگر شما حمایت نکنید مردم ایران، کسانی را در مجلس انتخاب می کنند که ما نباشیم. کسی که آویزان آمریکا می شود صلاحیت ندارد. لذا وقتی شهید رئیسی آمد، گفت همه دنیا آمریکا نیست و تبعیت از ولی را افتخار دانست. او بلند شد و در اتاق در بسته اش ننشست. 
وی با بیان این که مدعی هستند و می گویند این دولت سوم روحانی نیست، گفت: پیام روحانی را شنیدید؟ وزرای روحانی در کدام ستاد هستند؟ چه کسانی برای آزادسازی بنزین و انرژی اظهار نظر می کنند؟ این ها اصلا درکی از مردم، زندگی مردم و کشور ندارند. شهید رئیسی بود که به شانگهای رفت و تحریم را شکست.
وی ادامه داد: زنگنه میگفت آمریکا اجازه نمی دهد صادرات نفت را توسعه دهیم اما ما انقلاب کردیم تا بنده خدا و نه بنده دشمن باشیم. ما با افتخار سرمان را بلند کردیم. امروز هم غزه، حزب الله و منطقه، چشم امیدش به شماست و الگویش شما مردم هستید.
زاکانی تاکید کرد: انتخاب ما فراملی است. فقط انتخاب مدیریت دولت نیست و منزلت جویی است. ما ادامه دهنده راه نیمه تمام شهید رئیسی را آقای جلیلی می دانیم‌. هر کدام مان باید یک ستاد شویم و به مردم بگوییم سرتان کلاه نگذارند.
 
شهردار تهران خاطرنشان کرد: مشکل کشور ما، افراد خسته است. اکنون کشورمان در حال تنفس است. در شهادت شهید رئیسی بسیاری از کشورها عزای عمومی اعلام کردند و سران بیش از ۹۵ کشور به ایران آمدند‌. پس با افتخار به آقای جلیلی رای می دهیم. انشاالله روز جمعه پای صندوق رای و روز شنبه هم جشن مشارکت بالا و پیروزی جبهه انقلاب را می گیریم./فارس

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار