پاسخ حماس به طرح پیشنهادی واسطه ها برای آتش بس-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

پاسخ حماس به طرح پیشنهادی واسطه ها برای آتش بس

جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که اسماعیل هنیه در تماس تلفنی با مقام‌های مصر و قطر به طرح پیشنهادی آتش بس پاسخ داد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۷ - ۱۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 04
کد خبر: ۲۴۸۱۹۸

به گزارش راهبرد معاصر، جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که اسماعیل هنیه در تماس تلفنی با مقام‌های مصر و قطر به عنوان طرف‌های میانجی طرح‌های پیشنهادی حماس برای دستیابی به توافقی برای توقف جنگ علیه ملت فلسطین بررسی کرده است.

 

در همین ارتباط، جنبش حماس در بیانیه‌ای از تماس تلفنی اسماعیل هنیه با مقامات مصر و قطر به عنوان میانجی‌گران مذاکرات آتش‌بس خبر داد.

 

اسماعیل هنیه همچنین با مقامات ترکیه نیز در خصوص آخرین تحولات مربوط به مذاکرات گفت‌وگو کرده است.

 

حماس تأکید کرد که این جنبش با انگیزه و روحیه بالایی در حال پیشبرد مذاکرات است.

 

از سوی دیگر، دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که قطر و مصر پاسخ حماس به طرح مبادله اسرا و آتش‌بس را تحویل این رژیم دادند و این رژیم قرار است آن را بررسی کرده و پاسخ خود را برای طرف‌های واسطه ارسال کند.

 

دفتر نتانیاهو اعلام کرد که موساد پاسخ حماس به طرح پیشنهادی برای آتش‌بس و مبادله اسرا را از واسطه‌ها دریافت کرده است.

 

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز به نقل از برخی منابع اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو فردا پنجشنبه جلسه‌ای را برای بررسی پاسخ حماس برگزار خواهد کرد.

 

این شبکه به نقل از شماری از مسئولان اسرائیلی تاکید کرد که برای اولین بار، پاسخ حماس به طرح پیشنهادی می‌تواند موجب پیشبرد مذاکرات شود./ مهر

کلمات کلیدی: حماس قطر آتش بس
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده