اقرار «تلگراف»به ضعف ناوگان دریایی انگلیس مقابل اقتدار یمن-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

اقرار «تلگراف»به ضعف ناوگان دریایی انگلیس مقابل اقتدار یمن

یک نشریه معتبر انگلیسی به ناتوانی نیروی دریایی انگلیس در رویارویی دریایی با نیروی دریایی و موشکی نیروهای مسلح یمن اذعان کرد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۵ - ۱۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 04
کد خبر: ۲۴۸۲۰۰

به گزارش راهبرد معاصر، یک رسانه مطرح انگلیسی به شکنندگی اقتدار پوشالی ناوگان نظامی دریایی انگلیس در رویارویی با نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ اذعان کرد.

 

نشریه انگلیسی «تلگراف» چهارشنبه شب نوشت که باوجود عبور بخش اعظمی از تجارت انگلیس از تنگه باب‌المندب، اما توانایی این کشور برای حفاظت از شریان‌های دریایی بسیار ضعیف است.

 

این روزنامه معتبر انگلیسی در گزارش خود نوشت که تاکنون هیچ ناوی از ناوهای هواپیمابر این کشور به دریای سرخ اعزام نشده، از بازگشت ناوشکن «HMS Diamond» به انگلیس خبر داد و افزود: ناوشکن رزمی «HMS Duncan» جایگزین آن نیز همچنان در مسیر دریانوردی برای ورود به دریای سرخ است و سه ناوچه نظامی نیز آن را همراهی می‌کنند.

 

از سوی دیگر، در ادامه قدرتنمایی دریایی و نظامی نیروهای دریایی و موشکی ارتش یمن در برابر ائتلاف متجاوز آمریکایی انگلیسی در دریای سرخ، شرکت دریانوردی انگلیسی « Dryad Global» در گزارشی به تاکتیک جنگی جدید نیروی دریایی ارتش یمن در مقابله با اهداف متخاصم دریایی پرداخت.

 

شرکت امنیت دریانوردی انگلیس که در امر جمع آوری اطلاعاتی و جاسوسی برای ائتلاف متجاوز در دریای سرخ فعالیت می‌کند در گزارشی اعلام کرد که نیروهای یمنی با به کار گرفتن حربه نظامی جدید با استفاده از مجموعه‌ای از قایق‌های پهپادی علیه اهداف دریایی که اخیراً نیز به کار گرفته‌اند، تشخیص اینکه کدام یک از آنها حامل مواد منفجره است را بسیار دشوار می‌کند. بنابراین در حال جمع آوری اطلاعات است.

 

این شرکت امنیت دریایی جاسوسی انگلیس در بخش از گزارش خود اذعان کرد که مسئله‌ای که بسیار نگران کننده است این است که تاکتیک و ابزار جدید یمنی‌ها در استفاده از شهپادها به فرسایش نظامی ائتلاف نظامی غربی در دریای سرخ انجامیده است.

 

از سوی دیگر، نشریه «د ناشنال انترست» آمریکا در تحلیلی درباره بازگشت خفت بار ناوهواپیمابر آیزنهاور به آمریکا پس از ناتوانی در مقابله با قدرت موشکی و پهپادی ارتش یمن نوشت: خروج آیزنهاور از دریای سرخ به معنای اهتزاز پرچم پیروزی «حوثی‌ها» است./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده