قطعی برق در سراسر نیجریه-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

قطعی برق در سراسر نیجریه

برای دویست و بیست و هفتمین بار در ۱۴ سال گذشته برق در سراسر نیجریه قطع شد.
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۸ - ۱۷ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 07
کد خبر: ۲۴۸۵۳۷

به گزارش راهبرد معاصر، رسانه‌های نیجریه از قطعی برق در سراسر کشور به دلیل نقص در شبکه برق خبر دادند. در گزارش روزنامه محلی دیلی پست به نقل از شرکت توزیع برق Enugu، علت این خرابی قطعی برق در ایالت‌های جنوب شرقی این کشور بود که منجر به قطع برق در کل شبکه برق شد.

 

براساس گزارش اسپوتنیک، در بیانیه این شرکت آمده است:  ما منتظر اطلاعات دقیق درباره  بازیابی منابع از مرکز کنترل ملی هستیم.

 

این گزارش می‌افزاید که طی ۱۴ سال گذشته، نیجریه ۲۲۷ مورد نقص در شبکه برق را که منجر به قطع سراسری برق در این کشور شد، ثبت کرده است. در کشورهای جنوب صحرای آفریقا، هر یک درصد افزایش در قطعی برق (بر حسب ساعت) موجب کاهش ۸۶/ ۲ درصدی تولید ناخالص داخلی (GDP) می‌شود. این به معنای زیان ۲۸ میلیارد دلاری در تولید ناخالص داخلی است.

 

همچنین خطرات سلامتی ناشی از آلودگی‌های زیست محیطی به دلیل افزایش استفاده از ژنراتورهای ناکارآمد، که به‌طور گسترده در نیجریه به کار گرفته می‌شوند، وجود دارد. تخمین زده می‌شود که مجموعه ژنراتورهای برق در این کشور سالانه ۲۲ میلیارد دلار سوخت‌های فسیلی مصرف می‌کنند.

 

کارشناسان می‌گویند بدون تنوع بخشیدن به ترکیب برق نیجریه و بهبود کارآیی، شبکه فعلی قادر به پاسخگویی به تقاضای برق برای جمعیت رو به رشد نیجریه نخواهد بود. این در حالی است که تقاضای برق روی شبکه این کشور حدود ۴ تا ۱۲ برابر کل برق توزیع شده در شبکه است./ باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی: برق نیجر ملی
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار