سرلشکر سلامی: آمریکا را مستهلک کرده‌ایم/ایران امروز منزوی نیست-راهبرد معاصر
روایتی از ماجرای اعتراض یک نماینده به هیئت‌رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز سردار نائینی: باید برد عملیات رسانه‌‎ای سپاه متناسب با اقدامات این نهاد باشد تعطیلی برخی روزها در تهران در هفته آینده به‌دلیل گرمای هوا صحت دارد؟ باقری: توسعه سیاست همسایگی و رفع تحریم‌ها از اولویت های سیاست خارجه است منصوری: به بنیاد مستضعفان بازمی‌گردم اعتبارنامه پزشکیان توسط اعضای شورای نگهبان امضا شد وحیدی: به دنبال اخذ مجوز برای حضور سربازها در اربعین هستیم دستگیری ۲ سرکرده داعش توسط وزارت اطلاعات بازخوانی مطالبات رهبر انقلاب در مراسمات تنفیذ پزشکیان: قطعاً ما با وحدت می‌توانیم موفق شویم مخبر: شهیدرئیسی مردم را به عنوان پشتیبان دولت به صحنه آورد بهادری جهرمی: به گواهی آمار، دولت سیزدهم دولت تصمیم و اقدام بود تاکید ایران به استفاده از ارزهای محلی به جای دلار در مبادلات‌ بریکس معاون روابط عمومی سپاه منصوب شد دادستان دیوان محاسبات مشخص شد

سرلشکر سلامی: آمریکا را مستهلک کرده‌ایم/ایران امروز منزوی نیست

 فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آمریکا را مستهلک کرده ایم و این آمریکا همان آمریکای ۲۰ یا ۳۰ پیش نیست، گفت: امروز کسی نمی‌تواند ایران را در جهان منزوی تلقی کند زیرا ثابت کردیم جهان بسیار بزرگتر از آمریکا و آمریکا بسیار کوچک‌تر از جهان است.
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۲ - ۱۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 08
کد خبر: ۲۴۸۸۸۳

به گزارش راهبرد معاصر؛ سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳ در آیین افتتاح بیست و نهمین دوره دانشجویی آموزش مبانی اندیشه اسلامی افزود: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا یک حرکت فراتر از دامنه‌های تصور در طول تاریخ و حتی برای آینده خواهد بود.

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان در سال ۱۳۵۷ یک حرکت فراتر از دامنه‌های تصور و باورهای متعارف در جهان آن روز نه، در طول تاریخ و حتی برای آینده خواهد بود.

وی گفت: این یک استثنا بود که جوانانی شجاعانه به سفارت آمریکا که نقطه مدیریت سیطره این کشور بر سرنوشت ملت ایران بود هجوم آوردند و جاسوسانی که در لباس دیپلمات بودند دستگیر کردند و امام(ره) نیز از این حرکت دانشجویان حمایت کردند.

سرلشکر سلامی ادامه داد: بعضی ها فکر می کنند حمله موشکی به عین‌الاسد حد و اندازه انتقام از قاسم ما نبود. در برابری و تناظر این درست است اما در تاثیر موضوع فرق می کند.

وی افزود: وقتی شما به یک پایگاه حمله می کنید، یعنی حمله به تمامیت یک قدرت یعنی بی‌اعتنایی به تمام آن قدرت، یعنی درک این حقیقت که شما در میدان پیروز هستید و از چیزی نمی هراسید. وقتی شما موشک ها را شلیک می کنید درست است. بلوغ و ابتکار نبوغ تاکتیکی برای اینکه با دقت تمام و با حداکثر اطمینان از موفقیت و اصابت و با رعایت همه ملاحظات عملیاتی و فنی و تاکتیکی یک عمل سالم انجام دهیم اما پشت این چکاندن ماشه یک شجاعتی است که فقط از کسی بر می آید که به قدرتی ماورای قدرت انسان ها متکی است و می تواند مسئولیت چنین تصمیمی را برعهده بگیرد.

سرلشکر سلامی ادامه داد: آمریکا را مستهلک کرده ایم فکر نکنید این آمریکا همان آمریکای ۲۰ یا ۳۰ پیش است. این آمریکا کوچک و ضعیف شده است و قدرت اثر خود را در اثر اصطکاک و فرسایشی که انقلاب اسلامی در او ایجاد کرده به تدریج از دست داده دچار پوکی استخوان شده شاید ظاهر آمریکا هنوز مهیب است اما در باطن سست است.

فرمانده کل سپاه گفت: در همین انتخابات مشاهده کردید به محض اینکه دشمن شروع کرد به زخم زبان که ایرانی ها به نظام پشت کردند، مردم در عرض ۳ تا ۴ روز مردم به صحنه برگشتند و دوباره محاسبات دشمن به هم ریخت، خاموش شد و آرام گرفت. ملت ایران در شکست دادن دشمن و نشان دادن غلط بودن محاسات دشمن بسیار هنرمند، ماهر و باتجربه است.

وی افزود: آنها که می‌گفتند انتخابات مهندسی شده و از قبل مشخص است چه کسی از صندوق در می‌آید و تصورشان این بود که این رئیس جمهور منتخب از صندوق در نمی‌آید اما بر خلاف همه این اراجیف، همه این حرف های بی پایه و اساس آنها باطل شد. هر بار باید نظریات دشمنان را باطل و آنها را شرمسار و خجالت‌زده کنیم و این کار را ادامه می دهیم تا کامل خاموش شوند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه می خواستند ما را در جهان منزوی کنند یعنی تنها، بی اتصال به هیچ کشور و دولتی، گفت: وقتی روابط سیاسی قطع شود روابط اقتصادی و فرهنگی و علمی و تجاری همه قطع می شود. این تصویری بود که آنها می خواستند و در کنار آن بدنبال حصر اقتصادی و بستن همه دروازه های تجارت جهانی و مسیرهای انتقال پول بودند. دانشمندان ما را در خیابان ها ترور می کردند یعنی از همه ابزارها استفاده می کنند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه تحریم اقتصادی یک واقعیت جهانی بود، افزود: کشتی‌های ما را می‌زدند تا نزدیم ساکت نشدند. وقتی به اندازه آنها زدیم آرام گرفتند. یکی از کارهای ما آرام کردن دشمن بود؛ نفت ما را می‌خواستند سرقت کنند، بچه‌ها مثل شیر در فاصله صفر با ناوهای جنگی آنها روبرو شدند و کشتی نفت ما را از آنها گرفتند کسی نمی‌تواند از این کارها انجام دهد. کشتی‌ های ما را در جبل الطارق توقیف کردند کشتی هایشان را در اینجا توقیف کردیم. دشمنان از کرده خود پشیمان شدند، تحریم اینگونه با قدرت شکست.

وی تاکید کرد: قوی که باشید انزوا را پشت سر می‌گذارید، وقتی شما با همه قدرت‌های عالم غیر از آمریکا و رژیم صهیونیستی که او را به رسمیت نمی شناسید می‌توانید مرتبط شوید؟ امروز کسی می‌/ایرنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده