فراخوان پزشکان انگلیسی برای اجرای طولانی‌ترین اعتصاب تاریخ خود-راهبرد معاصر

فراخوان پزشکان انگلیسی برای اجرای طولانی‌ترین اعتصاب تاریخ خود

در پی فراخوان پزشکان در انگلیس برای اجرای طولانی‌ترین اعتصاب تاریخ خود، همتایان آنها در کشور ولز، از کشورهای زیرمجموعه بریتانیا، هم برای اجرای یک اعتصاب سه روزه در سال نوی میلادی برنامه‌ریزی کردند.
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۲ - ۲۸ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 19
کد خبر: ۲۱۹۱۰۲

به گزارش راهبرد معاصر، پزشکان کشور ولز که زیرمجموعه بریتانیا است یک اعتصاب 72 ساعته را در اوایل سال 2024 در اعتراض به وضعیت حقوق و شرایط اشتغال خود برگزار می‌کنند.

 

پزشکان عمومی ولزی که عضو اتحادیه «انجمن پزشکی بریتانیا» (BMA) هستند از روز 15 ژانویه 2024 (25 دی 1402) در واکنش به اختلاف طولانی مدت با مقام‌های بریتانیا بر سر حقوقشان اعتصاب خواهند کرد.

 

این اتحادیه اعلام کرد،‌ تقریبا تمامی پزشکان عمومی عضو این اتحادیه (98 درصد) از اجرای این اعتصاب حمایت کردند.

 

به نوشته خبرگزاری «پرس اسوسیشن»، احتمالا بیش از 3000 پزشک برای شرکت در این اعتصاب کار خود را در بیمارستان‌های ولز و مراکز جراحی‌های عمومی در این کشور قطع خواهند کرد.

 

انجمن پزشکی بریتانیا اعلام داشت، کمیته پزشکان عمومی این اتحادیه در ماه اوت بعد از دریافت پیشنهاد افزایش حقوق پنج درصدی از سوی مقام‌ها تصمیم به برگزاری رای گیری در میان اعضای خود برای اجرای اعتصاب گرفت. این اتحادیه معتقد است که این میزان افزایش حقوق پیشنهادی بدترین پیشنهاد در بریتانیا و یک درصد کمتر از نرخ پیشنهادی نهاد بررسی کننده حقوق برای پزشکان متخصص و دندانپزشکان است.

 

اواسط آذرماه پزشکان عمومی تحت پوشش «انجمن پزشکی بریتانیا» در انگلیس نیز اعلام کردند، طولانی‌ترین اعتصاب پزشکی در تاریخ تشکیل سازمان «سرویس سلامت ملی» انگلیس (NHS) را بعد از آنکه مذاکرات این اتحادیه با دولت لندن بر سر افزایش حقوق و ارتقای شرایط شغلی این پزشکان شکست خورد برگزار می‌کنند.

 

نمایندگان این اتحادیه پنج هفته مذاکرات را با دولت لندن برای یافتن راه‌حلی برای اختلاف بر سر حقوق پزشکان برگزار کرده بودند.

 

انجمن پزشکی بریتانیا بعد از این مدت اعلام کرد، وزارت بهداشت و مراقبت‌های اجتماعی انگلیس در ارائه پیشنهادی مناسب برای پایان دادن به اعتصابات پزشکان معترض شکست خورد.

 

کمیته پزشکان عمومی انجمن پزشکی بریتانیا سپس به اتفاق آرا برنامه برگزاری اعتصابات در ماه‌های دسامبر و ژانویه را تصویب کرد.

 

طبق این برنامه این پزشکان از ساعت هفت صبح روز 20 دسامبر (29 آذر) تا هفت صبح روز 23 دسامبر (دوم دی) و همچنین از ساعت هفت صبح روز سوم ژانویه 2024 (13 دی) تا 9 ژانویه (19 دی) دست به اعتصاب سراسری در انگلیس خواهند زد.

 

اتحادیه مذکور اعلام کرد، اعتصابی که برای شش روز کامل در ماه ژانویه اجرا خواهد شد،‌طولانی ترین دوره اعتصاب پزشکان در تاریخ سرویس سلامت ملی انگلیس را رقم خواهد زد./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده