پیام اسرای اسرائیلی به تل آویو: می‌خواهید جنازه‌های ما بازگردد-راهبرد معاصر

پیام اسرای اسرائیلی به تل آویو: می‌خواهید جنازه‌های ما بازگردد

شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی، بامداد امروز چهارشنبه، در ویدئویی جدید، پیام ۲ اسیر اسرائیلی خطاب به رژیم صهیونیستی را منتشر کرد.
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۷ - ۲۹ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 20
کد خبر: ۲۱۹۳۸۴

به گزارش راهبرد معاصر، «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی، بامداد امروز «چهارشنبه، 20 دسامبر)، ویدئویی از دو اسیر اسرائیلی را منتشر کرد که از کابینه رژیم صهیونیستی برای آزادیشان درخواست کمک می‌کنند.

 

« گادی موزس» یکی از اسرای در بند غزه، در این ویدئو از دوستان و بستگانم می‌خواهد که فشار بر کابینه نتانیاهو را تشدید کنند تا وی بفهمد که اسرا چه می‌خواهند و می‌گوید: «هفتم اکتبر به اینجا (غزه) آمدم و این به دلخواه من نبود...امیدوارم به آغوش خانواده‌ام بازگردم».

 

وی در ادامه خطاب به اعضای شورای جنگ رژیم صهیونیستی و شخص نتانیاهو، یوآو گالانت وزیر جنگ، هرتزی هالوی رئیس ستاد ارتش و بنی گانتس، عضو این شورا گفت: «هر لحظه در حال مرگیم..شرایط ما قابل تحمل نیست.. ممکن است بمیریم زیرا هیچ ضمانتی نیست که ارتش اسرائیل ما را بمباران نکند... احساس می‌کنیم شما نمی‌خواهید ما زنده بازگردیم، شما می‌خواهید از جنازه‌های ما استقبال کنید، زیرا تلاش می‌کنید بهای مذاکرات را کاهش دهید».

 

«العاد کتسیر» دومین اسیری که در این ویدئو صحبت می‌کند، با بیان اینکه نزد جنبش جهاد اسلامی است نیز از خطر بمباران‌های اسرائیلی ابراز نگرانی می‌کند و ازنتانیاهو و تصمیم‌گیرندگان اسرائیلی می‌خواهد «هر کاری که لازم است برای آتش بس و توافق تبادل اسرا انجام دهید..ما نمی خواهیم در غزه بمیریم. جان ما در خطر بزرگی است».

 

سرایا القدس، در حالی این ویدئو را منتشر کرد که دو روز پیش نیز «کتائب القسام» شاخه نظامی حماس پیام اسرای اسرائیلی در غزه به دولت نتانیاهو و خانواده‌هایشان را پخش کردکه یکی از این اسرا گفته بود: «ما نسل بنیانگذار اسرائیل و ارتش هستیم. ما را به هر بهایی آزاد کنید. نگذارید ما قربانی حملات نیروی هوایی شویم».

 

تل‌آویو می‌گوید که ۱۳۰ اسرائیلی نزد جنبش حماس هستند که از هفتم اکتبر و در جریان عملیات طوفان‌الاقصی به اسارت گرفته شده‌اند و ادعا می‌کند که در تلاش است آنها را به اراضی اشغالی بازگرداند. اما همین چند روز پیش بود که با گلوله مستقیم، سه اسیر را به اشتباه کشت و طی بمباران‌هایی صورت گرفته، نیز شماری از اسرای نزد مقاومت کشته شدند./ فارس

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده