شمار شهدای فلسطینی به آستانه ۲۰ هزار نفر رسید-راهبرد معاصر
نیویورک تایمز: غرب برای گفتگو با ایران به بازرسان هسته‌ای جهان متوسل می‌شود بن‌سلمان در دیدار با اسد: بازگشت قدرتمندانه سوریه، به سود همه کشورهای عربی است رسانه اسرائیلی: آمریکا ارسال سلاح به تل‌آویو را از سر گرفت اردوغان: توافق صلح بین آذربایجان و ارمنستان، فرصت تاریخی است ناتو از اعضای خود خواست اوکراین را در اولویت قرار دهند واکنش حماس به بیانیه نشست سران عرب در منامه ایران ادعای آمریکا درباره وضعیت یمن را رد کرد آغاز دادرسی دیوان لاهه در پرونده شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی رهبر انصارالله: آمریکایی‌ها حمله به رفح را طراحی کرده‌اند دیدار بشار اسد و بن سلمان در بحرین بیانیه عفو بین‌الملل به مناسبت سالگرد اشغال فلسطین تداوم درگیری‌های پراکنده مرزی طالبان و پاکستان آغاز نشست سران عرب در منامه/ درخواست بن‌سلمان درباره غزه عبداللطیف رشید: ایران هیچ دخالت نظامی در عراق ندارد زلنسکی در خارکیف: وضعیت میدانی به شدت سخت است

شمار شهدای فلسطینی به آستانه ۲۰ هزار نفر رسید

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد شمار شهدا از ابتدای تجاوز رژیم صهیونیستی به این منطقه تاکنون به ۱۹ هزار و ۹۰۲ شهید و تعداد زخمی‌ها هم به حدود ۵۵ هزار نفر رسیده است.
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۹ - ۲۹ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 20
کد خبر: ۲۱۹۴۶۲

به گزارش راهبرد معاصر؛ وزارت بهداشت فلسطین در گزارشی اعلام کرد از ابتدای تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون ۱۹ هزار و ۶۰۰ فلسطینی در نوار غزه و ۳۰۲ تن دیگر در کرانه باختری توسط اشغالگران به شهادت رسیده اند. همچنین بیش از ۵۵ هزار فلسطینی نیز زخمی شده اند.

وزارت بهداشت فلسطین تأکید کرد که ۷۰ درصد شهدا را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند و هزاران نفر نیز همچنان مفقود الاثر هستند.

براساس این گزارش، تاکنون ۳۱۰ تن از کادر درمان، ۳۵ نیروی دفاع مدنی، ۹۷ روزنامه نگار و ۱۳۶ نیروی آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل (آنروا) به شهادت رسیده اند.

وزارت بهداشت فلسطین همچنین اعلام کرد، حدود ۱.۹ میلیون نفر یعنی حدود ۹۰ درصد از اهالی غزه در داخل این منطقه آواره شده اند و اسامی ۱.۲ میلیون تن از آن‌ها در ۱۵۴ مرکز تابع آنروا در سراسر نوار غزه ثبت شده که ثبت نام حدود یک میلیون تن از آن‌ها در ۹۴ دفتر در جنوب نوار غزه انجام گرفته است.

براساس این گزارش حدود ۲۸۰ واحد مسکونی یعنی بیش از ۶۰ درصد از بخش مسکن نوار غزه به طور کامل یا جزئی منهدم شده است و به دلیل ادامه بمباران و حملات رژیم صهیونیستی آمار نهایی ساختمان‌های منهدم شده در دسترس نیست.

گزارش وزارت بهداشت فلسطین حاکی از آن است که حدود ۴۴ درصد خانوار‌های فلسطینی در غزه از گرسنگی شدید رنج می‌برند. همچنین نوزادان به شیر خشک دسترسی ندارند و این امر منجر به تشدید بحران در بهداشت عمومی منجر شده است.

این گزارش تأکید کرد که عدم دسترسی به کمک‌ها و کادر پزشکی در بیمارستان کمال عدوان و بمباران مراکز درمانی توسط رژیم صهیونیستی، به منزله تهدیدی برای افراد نیازمند به درمان و کمک‌های پزشکی است و بسته شدن بیمارستان و کمبود امکانات پزشکی و درمانی باعث ایجاد یک بحران شدید در زمینه بهداشت عمومی شده است و این امر اقشار ضعیفتر را بیشتر تحت تأثیر قرار داده است. / فلسطین الیوم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار