نتانیاهو: آتش‌بس در غزه قبل از نابودی حماس بعید است-راهبرد معاصر

نتانیاهو: آتش‌بس در غزه قبل از نابودی حماس بعید است

نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه برقراری آتش‌بس در نوار غزه را پیش از تحقق همه اهداف این رژیم به ویژه «نابودی» حماس بعید دانست.
تاریخ انتشار: ۲۱:۵۵ - ۲۹ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 20
کد خبر: ۲۱۹۴۸۵

به گزارش راهبرد معاصر؛ بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای مدعی شد، این رژیم جنگ را تا پایان ادامه می‌دهد و این جنگ تا «نابودی حماس» تا «پیروزی» ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه مدعی شد: «کسانی که فکر می‌کنند ما جنگ را متوقف می‌کنیم کاری به واقعیت ندارند. تا زمانی که به تمام اهدافی که برای خود تعیین کرده‌ایم یعنی از بین بردن حماس، آزاد کردن اسرا و پایان دادن به تهدید غزه دست یابیم، جنگ را متوقف نخواهیم کرد».

نتانیاهو ادعا کرد: «ما به یاران حماس از دور و نزدیک حمله می‌کنیم». وی در ادامه گفت، حماس دو راه بیشتر ندارد: «یا تسلیم یا مرگ».

نتانیاهو پس از آن این اظهارات را مطرح کرد که اسماعیل هنیه، رئیس حماس امروز به قاهره رفته تا درباره برقراری آتش‌بس جدید مذاکره کند.

همچنین قرار است شورای امنیت امروز قطعنامه‌ای را به رای بگذارد که خواهان تعلیق جنگ و انتقال کمک‌های انسانی به نوار غزه است.

نتانیاهو در حالی این اظهارات را مطرح می‌کند که اختلافات داخلی در اراضی اشغالی درباره اداره جنگ توسط وی در غزه و روش استفاده وی از جنگ برای ماندن در قدرت در حال افزایش است. نارضایتی‌ها از نتانیاهو با کشته شدن تعداد بیشتری از صهیونیست‌های اسیر نزد حماس در غزه افزایش یافته است. به‌تازگی رژیم صهیونیستی به کشتن سه اسیر صهیونیست در غزه در حملات اشتباه اذعان کرد و موجی از اعتراضات را برانگیخت.

روزنامه هاآرتص نوشت که نتانیاهو به دنبال ادامه جنگ است و حمایت مردمی از وی کاهش یافته است. نتانیاهو اگر دستاورد‌های واضحی را محقق نکند با مشکلات زیادی در مرحله آتی برای ادامه جنگ روبرو خواهد شد چراکه نمی‌تواند اهداف جنگ را برای صهیونیست‌ها توضیح دهد. / ایسنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار