حمایت قاطع مردم فلسطین از طوفان الاقصی و حماس-راهبرد معاصر
گفتگوی واشنگتن با تل‌آویو درباره حمله به شهر رفح استعفای مقام امنیتی تل‌آویو به‌دلیل انتقاد از نحوه مدیریت جنگ غزه نیویورک تایمز: غرب برای گفتگو با ایران به بازرسان هسته‌ای جهان متوسل می‌شود بن‌سلمان در دیدار با اسد: بازگشت قدرتمندانه سوریه، به سود همه کشورهای عربی است رسانه اسرائیلی: آمریکا ارسال سلاح به تل‌آویو را از سر گرفت اردوغان: توافق صلح بین آذربایجان و ارمنستان، فرصت تاریخی است ناتو از اعضای خود خواست اوکراین را در اولویت قرار دهند واکنش حماس به بیانیه نشست سران عرب در منامه ایران ادعای آمریکا درباره وضعیت یمن را رد کرد آغاز دادرسی دیوان لاهه در پرونده شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی رهبر انصارالله: آمریکایی‌ها حمله به رفح را طراحی کرده‌اند دیدار بشار اسد و بن سلمان در بحرین بیانیه عفو بین‌الملل به مناسبت سالگرد اشغال فلسطین تداوم درگیری‌های پراکنده مرزی طالبان و پاکستان آغاز نشست سران عرب در منامه/ درخواست بن‌سلمان درباره غزه

حمایت قاطع مردم فلسطین از طوفان الاقصی و حماس

در یک نظرسنجی انجام شده در کرانه باختری و غزه، حدود سه چهارم (۷۲ درصد) فلسطینیان شرکت‌کننده گفتند تصمیم حماس برای حمله به رژیم صهیونیستی (عملیات طوفان الاقصی) در تاریخ هفتم اکتبر، درست بوده است.
تاریخ انتشار: ۱۹:۲۵ - ۳۰ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 21
کد خبر: ۲۱۹۵۸۶

به گزارش راهبرد معاصر، مرکز تحقیقات سیاست و نظرسنجی فلسطین (PCPSR) نتایج جدیدترین نظرسنجی خود را درباره دیگاه فلسطینیان منتشر کرد.

 

در این نظرسنجی ۷۵۰ بزرگسال در کرانه باختری و ۴۸۱ نفر در غزه به صورت حضوری مورد پرسش قرار گرفتند. جمع‌آوری اطلاعات غزه در دوران آتش‌بس اخیر که کار برای محققان امن‌تر بود، انجام شد.

 

این نظرسنجی با حاشیه خطای چهار درصد نشان داد تقریباً سه چهارم (۷۲ درصد) همه پاسخ‌دهندگان معتقدند تصمیم حماس برای حمله به رژیم صهیونیستی در تاریخ هفتم اکتبر درست بوده است. کمتر از یک چهارم (۲۲ درصد) آن را نادرست توصیف کردند.

 

استاد علوم سیاسی و رئیس این مرکز خلیل شکاکی گفت: فلسطینی‌ها معتقدند دیپلماسی و مذاکره گزینه در دسترس آن‌ها نیست و تنها مبارزه مسلحانه، راهِ پایان محاصره غزه و به طور کلی اشغالگری اسرائیل است.

 

نیروهای مقاومت فلسطین در تاریخ هفتم ماه اکتبر (۱۵ مهرماه) در پاسخ به تجاوزات نیروهای اسرائیلی در قدس اشغالی و کرانه باختری، عملیات بزرگی را تحت عنوان «طوفان الاقصی» آغاز کردند که طی آن بیش از ۱۵۰۰ صهیونیست کشته شدند.

 

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به دنبال این عملیات بخش بزرگی از نوار غزه را هدف حمله قرار دادند که طبق اعلام دفتر اطلاع‌رسانی دولت حماس در غزه، دیروز چهارشنبه و در هفتاد و پنجمین روز جنگ غزه، تعداد شهدا به ۲۰ هزار نفر رسیده که از این میان هشت هزار نفر کودک و ۶۲۰۰ نفر زن هستند./ فارس

 

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده