پیش بینی قیمت دلار فردا 17 اردیبهشت 1403-راهبرد معاصر

پیش بینی قیمت دلار فردا 17 اردیبهشت 1403

قیمت دلار روز یکشنبه با کاهش ۶۰۰ تومانی به کف کانال اول از کریدور ششم برگشت. روند کاهشی اسکناس دلار تحت تاثیر امیدواری معامله‌گران نسبت به سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران شکل گرفته است. پیش‌ بینی فعالان بازار ارز برای هفته جاری برگشت دلار به پله‌های پایانی کریدور ۵۰ هزار تومانی است.
تاریخ انتشار: ۲۲:۰۲ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 05
کد خبر: ۲۳۹۴۰۸

به گزارش راهبرد معاصر؛ قیمت دلار روز یکشنبه با کاهش ارزش بازگشایی شد. اسکناس دلار هفته گذشته محدوده حمایتی خود را در کانال دوم کریدور ششم از دست داد و در نخستین روز معاملاتی هفته یعنی یکشنبه به کف کانال اول از کریدور ششم برگشت.

معامله‌گران اثر اخبار مثبت سیاسی را در شکل‌گیری روند کاهشی بازار ارز موثر می‌دانند. بررسی خبرنگار تجارت‌نیوز از بازار ارز نشان می‌دهد معامله‌گران نسبت به مبادله محتاط شده‌اند. آنها معتقدند تنش‌های هفته‌های گذشته میان ایران و اسرائیل محدودیت سیاسی‌ای برای ایران به همراه نداشته و سفر گروسی به تهران را سرآغاز دوباره مذاکرات برجام توصیف می‌کنند.

 
معامله‌گران می‌گویند اگر این رویداد سیاسی تحقق یابد، می‌توان قیمت دلار را برای مدتی به کریدور پایین‌تر بکشاند.

برخی کارشناسان اقتصادی کاهش قیمت دلار را موقتی می‌دانند و معتقدند اخبار مساعد سیاسی باعث افت هیجانات اولیه در بازار شده است. آنها می‌گویند تمام بازارهایی که در ایران یک مدل سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، مانند بازار بورس، طلا، دلار، سکه، مسکن و خودرو در کشورمان به بازارهای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است و تخریب هر یک از بازارها منجر به جهش بازار بعدی می‌شود.

 قیمت درهم روز یکشنبه با کاهش ۳۰۰ تومانی با رقم ۱۶ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد. تتر روی رقم ۶۱ هزار و ۵۰ تومانی ایستاد و ۸۵۰ تومان کاهش داشت.

 قیمت پوند انگلیس با کاهش هزار و ۵۰۰ تومانی روی رقم ۷۵ هزار و ۹۸۰ بسته شد. یورو با رقم ۶۵ هزار و ۲۵۰ تومانی بسته شد و کاهش هزار و ۷۰۰ تومانی پیدا کرد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار امروز بیش از ۱۰۰ تومان افزایش قیمت داشتند. اسکناس دلار با رقم ۴۴ هزار و ۴۳۷ تومان و حواله دلار با رقم ۴۱ هزار و ۴۹۱ تومان عرضه شد./تجارت نیوز

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده