اقساط مالیاتی اصناف بیش‌تر می ‌شود-راهبرد معاصر

اقساط مالیاتی اصناف بیش‌تر می ‌شود

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در راستای تشویق‌های مالیاتی اصناف و کسبه تقسیط بلندمدت‌تر برای افرادی که از تبصره ماده ۱۰۰ استفاده می‌کنند درنظر گرفته شده است.
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 07
کد خبر: ۲۳۹۶۶۹

به گزارش راهبرد معاصر؛  سید محمد هادی سبحانیان رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه در راستای خدمت رسانی به اصناف و کسبه و بازاریان در سال گذشته نسبت به سال‏های قبل، 10 برابر میز‌های خدمت ما افزایش یافته است، گفت: هدف اصلی ما در استفاده از ظرفیت تبصره ماده 100 انجام تکالیف و ایجاد تحول در وصول مالیات از اصناف بوده که تمام سعی خود را انجام داده ایم تا عدالت مالیاتی در بین اصناف برقرار شود و به سادگی و سهولت و سرعت تکالیف مربوط به اخذ مالیات صورت گیرد.

 

وی افزود: با توجه به این رویکرد، موفق شدیم احکام خوبی نسبت به گسترش ظرفیت تبصره 100 اخذ کنیم به طوری که سقف فروش در تبصره ماده 100 را تا سقف 18 میلیارد تومان رساندیم، یعنی بیش از 3 برابر نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

 

سبحانیان بیان کرد: در راستای توسعه مشوق‌ها، تقسیط‌های بلندمدت برای کسبه و فعالین اقتصادی که از تبصره ماده 100 استفاده می‌کنند، در نظر گرفته شده که این از موضوعات اصلی مطرح شده در جلسه با اصناف بوده و مقرر شده بخشنامه ‌های تبصره ماده 100 با نظر و مشارکت اصناف ارائه شود.

 

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به رویکرد‌های جدید مالیات ستانی به سمت سیستمی شدن مالیات در حرکت هستیم و در مراحل دادرسی به سمت استفاده از ضرایب کاهشی رفته ایم./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده