عضو حماس: اسرائیل با هیچ پیشنهادی موافقت نکرده است-راهبرد معاصر

عضو حماس: اسرائیل با هیچ پیشنهادی موافقت نکرده است

یکی از رهبران جنبش حماس با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با هیچ پیشنهادی از سوی میانجیگران آتش‌بس در غزه موافقت نکرده است، اعلام کرد هنوز هیچ توافقی حاصل نشده است.
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۷ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 07
کد خبر: ۲۳۹۷۹۳

به گزارش راهبرد معاصر؛ «مرسی ابومرزوق» یکی از رهبران این جنبش امروز سه شنبه گفت همه کشور‌های جهان حتی صهیونیست‌ها خواهان آتش‌بس در غزه هستند تنها «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از آتش‌بس حمایت نمی‌کند.


به نقل از سایت خبری روسیاالیوم، ابومرزوق تاکید کرد: اسرائیل با هیچ پیشنهادی از سوی میانجیگران آتش‌بس موافقت نکرده است و ما هنوز به هیچ توافقی دست نیافته‌ایم.

وی با بیان اینکه «اگر نتانیاهو می‌خواهد جان گروگان‌های باقی‌مانده را حفظ کند، باید پیشنهاد قطر و مصر را بپذیرد»، اضافه کرد: «حماس به‌طور جدی و مسئولانه در حال مذاکره است و تاکنون امتیازات بزرگی را داده است».

ابومرزوق ادامه داد: حماس در پاسخ به خواسته‌های آمریکا تعداد زندانیان و گروگان‌های مورد نیاز برای مبادله را کاهش داده است، اما نتانیاهو هیأتی را بدون داشتن اختیارات لازم برای خنثی کردن توافق می‌فرستد و به بهانه فشار بر حماس، رفح را بمباران می‌کند.

پیشتر یک منبع مطلع اعلام کرده بود حماس پس از اصلاحاتی که با تضمین آمریکا در طرح توافق مصر و قطر انجام شد، با آن موافقت کرد.

ابومرزوق تاکید کرد: اشغالگران تاکنون به هیچ یک از اهدافی که برای جنگ غزه در نظر گرفته بودند، نرسیده‌اند و بستن گذرگاه رفح در مقایسه با جنایات اشغالگران در نوار غزه اقدامی ساده است.

این رهبر حماس خاطرنشان کرد: خروج بیماران از گذرگاه رفح حتی قبل از بسته شدن توسط نیرو‌های اشغالگر محدود بود، زیرا قبل از بسته شدن گذرگاه تنها کودکان و زنان اجازه خروج از آن را داشتند.

حماس روز دوشنبه اعلام کرد میانجیگران قطر و مصر را از موافقت خود با پیشنهاد آن‌ها برای آتش‌بس در نوار غزه مطلع کرده است.

در همین زمینه، یک منبع حماس به سایت خبری «العربیه» گفت: تصمیم نتانیاهو برای حمله به رفح به این معناست که او و ارتشش تصمیم به کشتن گروگان‌های صهیونیستی گرفته‌اند.

وی تاکید کرد مذاکرات توافق در قاهره ممکن است آخرین فرصت برای زنده بازگرداندن گروگان‌های اشغالگر باشد.

العربیه دقایقی پیش به نقل از منابع رسمی صهیونیستی گزارش کرد هیئت مذاکره کننده این رژیم برای شرکت در مذاکرات وارد قاهره شد و مصر میزبان هیئت‌هایی از قطر، آمریکا و حماس برای دستیابی به آتش بس فراگیر در غزه است. / ایسنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده