قطع ارتباط موسسات آموزش عالی بلژیک با دانشگاه‌های اسرائیل-راهبرد معاصر

قطع ارتباط موسسات آموزش عالی بلژیک با دانشگاه‌های اسرائیل

موسسات آموزش عالی بلژیک نیز به دلیل تداوم نسل‌کشی مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی، روابط خود را با مراکز دانشگاهی اسرائیل قطع کردند.
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۵ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 09
کد خبر: ۲۴۰۰۴۹

به گزارش راهبرد معاصر، با افروخته شدن خیزش اعتراضات دانشجویی در دانشگاه‌های آمریکا ضد همکاری‌های دانشگاهی با اسرائیل، اینک امتداد آن در قاره سبز نیز پررنگ شده است.

 

پایگاه خبری القدس العربی روز چهارشنبه گزارش داد که یک دانشگاه مهم بلژیکی نیز به صف قطع همکاری دانشگاهی با شرکای اسرائیلی خود برخاست.

 

در همین ارتباط، خبرگزاری رسمی بلژیک (بلگا) در خبری اعلام کرد که دانشگاه غیردولتی مهم بروکسل در اقدامی بی‌سابقه برنامه تحقیقاتی و فناورانه خود را با مراکز دانشگاهی اسرائیلی را خود را به علت نسل کشی اشغالگران در غزه به تعلیق در آورد.

 

این دانشگاه همچنین اعلام کرد که در حال بررسی تعلیق سایر پروژه‌های دیگر همکاری خود با اسرائیل است.

 

خبرگزاری رسمی بلژیک روز چهارشنبه خبر داد که این تصمیم مسئولان این دانشگاه غیردولتی پیشتر با تشدید حملات اسرائیل ضد غزه صورت گرفته است.

 

بر اساس این گزارش، طبق برنامه نهایی دانشگاه غیردولتی بلژیک، قرار است مسئولان این دانشگاه مهم در بروکسل هفت طرح تحقیقاتی و سرمایه گذاری مشترک خود را با دانشگاه‌های این رژیم را متوقف کنند.

 

پیش از این نیز، «کارولین گنز» وزیر توسعه همکاری بلژیک امروز چهارشنبه از کشورهای اروپایی خواسته تا صدور سلاح به رژیم صهیونیستی را متوقف کنند.

 

این مقام بلژیکی بر لزوم افزایش کمک بشردوستانه به غزه تاکید کرد و از کمیسیون اروپا خواست تا تعهدات و پرداختی‌های خود آن روا را از سر بگیرد./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار