طحان نظیف: ۴۰ هزار ناظر بر انتخابات مجلس نظارت می‌کنند-راهبرد معاصر
تعابیر رهبر انقلاب درباره شهید رئیسی و سایر شهدای اخیر مذاکره احزاب اصلاح طلب برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری بیانیه هیات دولت در خصوص حضور حماسی مردم در مراسم‌ تشییع شهدای خدمت چرا لایحه حفاظت از داده‌های شخصی در دولت تصویب شد؟ مخبر: دولت به تمام تعهدات «رئیس جمهور شهید» از جمله ساخت مسکن متعهد است محمدرضا عارف وارد رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری می‌شود؟ برگزاری انتخابات الکترونیکی ریاست‌جمهوری در انتظار نظر شورای نگهبان مسابقات پنجگانه نظامی ایران و روسیه در اصفهان برگزار شد دو نامزداحتمالی اصلاحات/شرط لاریجانی برای اعتدالیون کدخدایی: امیرعبداللهیان مرد میدان دیپلماسی بود اسامی نامزدهای هیئت رئیسه مجلس دوازدهم رئیس‌‌جمهور عراق وارد تهران شد جزئیات روند برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری؛ از زمان تائید صلاحیت‌ها تا اعلام اسامی نامزدها قدردانی از حضور پرشور مردم در بدرقه رئیس جمهور شهید جزئیات جلسه افتتاحیه مجلس دوازدهم

طحان نظیف: ۴۰ هزار ناظر بر انتخابات مجلس نظارت می‌کنند

سخنگوی شورای نگهبان گفت: در کل حوزه‌ها با حدود ۴۰ هزار ناظر همکاری داریم که وظیفه نظارت بر انتخابات را برعهده دارند.
تاریخ انتشار: ۱۸:۱۱ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 09
کد خبر: ۲۴۰۰۹۰

به گزارش راهبرد معاصر، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در گفتگویی پیرامون دو ردوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجری انتخابات که وزرات کشور است تمهیدات لازم را فراهم کرده است و ما هم در شورای نگهبان فرایندهای نظارتی خود را مورد بررسی قرار دادیم و هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

 

وی افزود: مرحله دوم انتخابات مجلس در 22 حوزه و 15 استان و 47 شهرستان برگزار خواهد شد. انتخابات در 8 حوزه انتخابیه از جمله تهران، بصورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود.

 

سخنگوی شورای نگهبان همچنین گفت: در کل حوزه‌ها با حدود 40 هزار ناظر همکاری داریم که وظیفه نظارت بر انتخابت را برعهده دارند. حدود 7000 نفر از نمایندگان کاندیداها نیز ثبت نام کرده‌اند که بتوانند در کنار عوامل اجرایی و نظارتی فعالیت داشته باشند.

 

طحان نظیف ادامه داد: در هفته‌های اخیر رزمایش‌ها و تمریناتی در حوزه‌هایی که قرار است انتخابات تمام الکترونیک برگزار شود اجرا کردیم تا در زمان انتخابات تسهیل گری لازم صورت بگیرد و مردم با مشکلی مواجه نشوند.

 

وی با بیان اینکه پس از اعلام نتایج فرصتی برای ثبت و بررشی شکایت کاندیداها در نظر گرفته شده است،‌گفت: بعد از برگزاری انتخابات و اعلام نتایج از سوی وزارت کشور فرصتی را بر اساس قانون در اختیار کاندیداها قرار می‌دهیم تا از طریق سامانه اگر شکایتی دارند یا اگر مردم اعتراضی دارند از طریق سامانه موارد را به ما منعکس کنند. این فرصت حدود یک هفته است بعد از آن بررسی می‌کنیم. تا ان شاءالله در هفتم خردادماه آغاز رسمی مجلس شورای اسلامی در دوره دوازدهم را شاهد باشیم./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده