انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس/سرلک حذف شد-راهبرد معاصر

انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس/سرلک حذف شد

با شکست کشتی گیر قزاق مقابل «اسپنسر لی»، علیرضا سرلک از دور رقابت‌های گزینشی جهانی حذف شد و شانس حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریش را از دست داد.
تاریخ انتشار: ۲۱:۴۴ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 11
کد خبر: ۲۴۰۳۳۸

به گزارش راهبرد معاصر؛ رقابت‌های کشتی آزاد گزینشی جهانی به عنوان آخرین مرحله از کسب سهمیه، از صبح امروز در استانبول آغاز شد و علیرضا سرلک نماینده 57 کیلوگرم ایران بود که به مصاف حریفان رفت. سرلک بعد از دو پیروزی مقابل حریفان ایتالیایی و گرجی، مغلوب کاژلان قزاقستانی شد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.

باتوجه به توزیع سه سهمیه المپیک در مسابقات گزینشی استانبول، در صورت فینالیست شدن کاژلان، سرلک شانس کسب سهمیه را به دست می‌آورد که این کشتی‌گیر در نیمه نهایی در کمتر از یک دقیقه 10- صفر مغلوب «اسپنسر لی» آمریکایی شد تا سرلک از دور رقابت‌ها حذف شود.

به این ترتیب سهمیه کشتی آزاد ایران کامل نشد و این تیم که المپیک قبلی را با 6 کشتی گیر تجربه کرده بود، حالا با 5 کشتی گیر به پاریس خواهد رفت.

پیش از این رحمان عموزاد در 65 کیلو، یونس امامی در 74 کیلو، حسن یزدانی در 86 کیلو، امیرعلی آذرپیرا در 97 کیلو و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم برای ایران در بلگراد و بیشکک سهمیه المپیک گرفته بودند و حضور همه آنها جز حسن یزدانی، در المپیک قطعی شده است./تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده