تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی به صحن مجلس می‌رسد؟-راهبرد معاصر
مخبر: فرصت خوبی برای توسعه روابط ایران و چین وجود دارد ادای احترام 90 تن از سران و مقامات کشورها و سازمان‌های منطقه‌ای به مقام رئیس جمهور شهید و همراهان حضور رهبر انقلاب در منزل شهید رئیسی امیر سرتیپ هادیان: یک تیم مجرب مشغول بررسی حادثه بالگرد رئیس‌جمهور و همراهان هستند بیانیه پایانی ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری اختتامیه ششمین دوره «مجلس خبرگان رهبری» آغاز شد تشییع پیکر شهدای کادر پرواز شهادت در پایگاه یکم شکاری ارتش رهبر انقلاب در دیدار «رئیس مجلس لبنان»: ملت ایران از حادثه تلخ اخیر به عنوان یک فرصت استفاده خواهد کرد رهبر انقلاب در دیدار «رئیس جمهور تونس»: همدلی‌های کنونی میان ایران و تونس باید تبدیل به همکاری‌های میدانی شود امیر قطر با رهبر انقلاب دیدار کرد رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر پاکستان: سفر اخیر آقای رئیسی به پاکستان می‌تواند نقطه عطفی در روابط دو کشور باشد «علی باقری کنی» سرپرست وزارت امور خارجه شد رئیس اقلیم کردستان عراق وارد تهران شد وزیر خارجه مصر: خواستار تقویت روابط با ایران هستیم حسینی‌پور سرپرست معاونت امور مجلس رئیس‌‎جمهور شد

تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی به صحن مجلس می‌رسد؟

نایب رئیس کمیته تحقیق و تفحص حقوق‌های نجومی گفت: ۱۹ نفر از اعضای کمیسیون به صورت کتبی موافقت کردند تا گزارش به صحن مجلس ارسال شود . بنابر این هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه باید این گزارش را به صحن مجلس ارسال کند.
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۴ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 14
کد خبر: ۲۴۰۷۳۹

به گزارش راهبرد معاصر؛ سید محمدرضا میرتاج‌الدینی نایب رئیس  کمیته تحقیق و تفحص حقوق‌های نجومی درباره آخرین وضعیت  گزارش تحقیق و تفحص از حقوق نجومی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:  گزارش تحقیق و تفحص از حقوق‌های نامتعارف در هیئت تحقیق و تفحص نهایی شده بود و چند ماه قبل به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارسال شده بود.


وی ادامه داد: چندین جلسه برای بررسی این موضوع در کمیسیون گذاشتیم اما کمیسیون به حد نصاب نرسید تا نسبت به ارسال گزارش به هیئت رئیسه مجلس تصمیم گیری شود. 


میرتاج‌الدینی تأکید کرد: قرار بر این شد که از همه اعضای کمیسیون برنامه نظر شان را به صورت دستی اخذ کنیم.  ۱۹ نفر به صورت کتبی موافقت کردند تا گزارش به صحن مجلس ارسال شود . بنابر این هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه باید این گزارش را به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ارسال کند.


وی اظهار کرد: در این گزارش نکات اصلی که بر آن تاکید کرده‌ایم یکی تمرکز اصلی بر آسیب شناسی قوانین و مقررات برای بستن روزنه‌های قانونی پرداخت حقوق‌های نجومی بود. 


عضو کمیسیون برنامه  وبودجه بیان کرد: حقوق‌های نامتعارف که قابل قبول نبود بیشتر از همین روزنه‌های قانونی استفاده می‌کردند و هدف اصلی ما از این تحقیق و تفحص شناسایی این روزنه‌ها بود و بستن آنها با اصلاح قوانین و مقررات که بخشی از آن را در برنامه هفتم و بخشی از آن را در قوانین بودجه سالانه انجام داده‌ایم.


میرتاج‌الدینی ادامه داد: سال ۹۵ رهبر معظم انقلاب اسلامی این موضوع را مطالبه کردند. مجلس یازدهم به این موضوع ورود کرد و این تحقیق و تفحص را بر اساس این انجام داد که کاری ریشه‌ای و مبنایی انجام بگیرد.


نایب رئیس  کمیته تحقیق و تفحص حقوق‌های نجومی خاطرنشان کرد: اگر این هفته کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که ما هم درخواست کردیم این گزارش را به صحن بفرستند، هفته آینده در صحن قرائت می‌شود .در صورت نفرستادن هیئت رئیسه کمیسیون بودجه باید پاسخگو باشند. / فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده