صفری:هیچ مانعی برای امضای توافقنامه ایران و روسیه وجود ندارد-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

صفری:هیچ مانعی برای امضای توافقنامه ایران و روسیه وجود ندارد

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه اعلام کرد که مضمون توافقنامه جامع ایران و روسیه آماده شده و هیچ مشکلی وجود ندارد.
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - ۰۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 26
کد خبر: ۲۴۷۰۸۰

به گزارش راهبرد معاصر، مهدى صفرى، معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه ایران در گفتگو با "اسپوتنیک" بیان کرد که هیچ مانعی برای امضای توافقنامه جامع بین فدراسیون روسیه و ایران وجود ندارد.

 

وی در این خصوص اظهار داشت: در خصوص قرارداد همکاری جامع ایران و روسیه مضمون این قرارداد آماده شده است، هیچ مشکلی درباره‌اش وجود ندارد.

 

پیش از این نیز "آندری رودنکو"، معاون وزیر امور خارجه روسیه در خصوص توافقنامه همکاری همه جانبه با ایران گفت: طرف روسی انتظار دارد در آینده بسیار نزدیک توافقنامه همکاری همه جانبه با ایران را امضا کند.

 

وی افزود: کار بر روی متن توافق در حال تکمیل است، تمام فرمولبندی‌ها انجام شده است.

 

چند روز قبل آندری رودنکو، معاون وزیر امور خارجه روسیه و سید علی موسوی مدیرکل حقوقی بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران، درباره موافقتنامه جامع راهبردی مسکو تهران تبادل نظر کردند.

 

در این دیدار که در مسکو انجام شد، دستور کار دوجانبه کنونی ایران و روسیه با تاکید بر گسترش بیشتر چارچوب حقوقی مناسبات دوجانبه و دستیابی به سطح مشارکت راهبردی جامع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

دو طرف در این دیدار توافق کردند که به هماهنگی نزدیک در مورد موضوعات حقوقی بین المللی مورد علاقه دوجانبه ادامه دهند./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده