طرح جدید بایدن برای حمایت از اوکراین-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

طرح جدید بایدن برای حمایت از اوکراین

بایدن طرح حضور پیمانکاران نظامی آمریکایی جهت تعمیر تسلیحات این کشور در خاک اوکراین و در بحبوحه جنگ با روسیه را مورد بررسی قرار می‌دهد.
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۱ - ۰۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 26
کد خبر: ۲۴۷۱۲۸

به گزارش راهبرد معاصر، چهار تن از مقامات آمریکایی عنوان کرده‌اند، دولت بایدن قصد دارد، ممنوعیت استقرار پیمانکاران نظامی در خاک اوکراین را لغو کند تا به ارتش این کشور در راستای حفظ و تعمیر سیستم‌های تسلیحاتی آمریکایی کمک کند. به گزارش سی‌ان‌ان، این تصمیم حاکی از تغییرات قابل توجه ایجاد شده در سیاست‌های دولت بایدن در قبال اوکراین است.

 

آن هم در شرایطی که آمریکا به دنبال راه‌هایی برای برتری پیدا کردن ارتش اوکراین در قبال روسیه است. چهار مقام آمریکایی که نخواسته‌اند، نامشان فاش شود، عنوان کرده‌اند که این سیاست هنوز از سوی مقامات دولت بایدن در حال بررسی است و تایید نهایی رئیس‌جمهور آمریکا را دریافت نکرده است. 

 

یکی از این مقامات بحث در مورد موضوع مورد نظر را زودهنگام دانسته و عنوان کرده است که هنوز تصمیم قطعی در این زمینه گرفته نشده است، به خصوص آنکه رئیس‌جمهور قاطعانه با فرستادن نیروهای آمریکایی به خاک اوکراین مخالف است.

 

 برخی عنوان کرده‌اند که این موضوع پس از تصویب نهایی احتمالا در سال جاری اجرایی خواهد شد و به موجب آن پنتاگون اجازه پیدا خواهد کرد تا برای اولین بار از زمان جنگ اوکراین، قراردادهایی را با شرکت‌های آمریکایی جهت کار در داخل اوکراین ایجاد کند. آنها ابراز امیدواری کرده‌اند که از این طریق امکان تعمیر و نگهداری سیستم‌های تسلیحاتی که از سوی ارتش اوکراین استفاده می‌شود، تسریع گردد. این مسئله در حالی مطرح می‌شود که از ابتدای شروع جنگ اوکراین بایدن بر این موضوع تاکید کرده است که نیروهای آمریکایی باید از خط مقدم جنگ در این کشور فاصله بگیرند.


کاخ سفید قصد دارد تا با اتخاذ چنین موضعی هم خطرات احتمالی برای سربازان آمریکایی را کمتر کند و هم مانع از شکل‌گیری این تصور از سوی روسیه شود که ارتش آمریکا درگیر جنگ اوکراین است.  /فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار