تأیید مسمومیت جانباختگان بیمارستان قائم رشت با مونوکسید کربن-راهبرد معاصر

تأیید مسمومیت جانباختگان بیمارستان قائم رشت با مونوکسید کربن

به گفته مدیرکل پزشکی قانونی گیلان، پس از کالبدگشایی، نمونه برداری و آزمایش سم‌شناسی از بیماران فوت شده بیمارستان قائم رشت، نتیجه این آزمایش از نظر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در هفت مورد مثبت و یک مورد منفی اعلام شد.
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۴ - ۰۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 26
کد خبر: ۲۴۷۱۹۵

به گزارش راهبرد معاصر؛ علی سلیمان‌پور مدیرکل پزشکی قانونی گیلان در مصاحبه با بخش خبری صدا و سیمای گیلان با اشاره به وقوع حریق هفته گذشته در بیمارستان قائم رشت اظهار کرد: چند ساعت بعد از حریق، پیکر‌های هشت نفر از جانباختگان این حادثه به پزشکی قانونی منتقل شد که پس از کالبدگشایی، نمونه برداری و آزمایش سم‌شناسی، نتیجه این آزمایش از نظر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در هفت مورد مثبت و یک مورد منفی اعلام شد.

وی با بیان اینکه علت اصلی فوت پس از مشخص شدن نتیجه نهایی آزمایش‌های جانباختگان اعلام می‌شود، گفت: پس از مشخص شدن جواب کامل آزمایش‌ها، انعکاس نظر پزشک معاینه، بررسی پرونده بیمارستانی و قضایی و بر اساس جمع‌بندی اطلاعات، نظر کارشناسی در خصوص علت فوت این افراد مشخص می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی گیلان با بیان اینکه پیکر یک نفر دیگر از جانباختگان حادثه حریق بیمارستان قائم رشت هم بعد از فوت در یکی از مراکز درمانی، به پزشکی قانونی گیلان انتقال داده شد، افزود: نتیجه علت فوت این مورد هم پس از ارزیابی، نمونه برداری و بررسی پرونده بیمارستانی و قضایی اعلام می‌شود. / تسنیم

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده