باقری: کانادای مدعی دموکراسی اجازه برگزاری انتخابات ایران را نداد-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

باقری: کانادای مدعی دموکراسی اجازه برگزاری انتخابات ایران را نداد

سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در خارج از کشور گفت: کشور کانادا مانع برگزاری انتخابات شد؛ کشوری که خود را مدعی دموکراسی می داند. واقعیت و سرشت کشورها در چنین شرایطی بیش از بیش روشن می شود، آنها اجازه ندادند که هزاران ایرانی در تعیین سرنوشت خود مشارکت کنند .
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۵ - ۰۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 28
کد خبر: ۲۴۷۳۸۰

به گزارش راهبرد معاصر؛«علی باقری» در جریان بازدید از ستاد انتخابات خارج از کشور با اشاره به تمهیدات ایجاد شده از سوی وزارت خارجه برای مشارکت شهروندان ایرانی در خارج از کشور در چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: تاکنون روند خوبی را در برگزاری انتخابات در خارج از کشور شاهد بوده‌ایم  و ان‌شاءالله این روند تا انتها ادامه خواهد داشت.

 

تلاش وزارت خارجه برای تکمیل جشنواره ملی «انتخابات»

وی با دعوت از ایرانیان خارج از کشور برای مشارکت در انتخابات گفت: ما در دستگاه دیپلماسی کشور تلاش می‌کنیم که نقش خود را در تکمیل این جشنواره ملی «انتخابات » به خوبی ایفا کنیم.

 

شمارش آرا در هیچ یک از شعب اخذ رای در خارج از کشور شروع نشده است

باقری با بیان این که به محض اتمام رای‌گیری  در شعب اخذ رای در خارج از کشور ، شمارش آرا آغاز می‌شود در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با اشاره به برخی از اخبار منتشر شده در فضای مجازی در مورد نتایح آرا  انتخابات ریاست در برخی از شعب اخذ رای در تعدادی از  کشورها گفت :  شمارش آرا در هیچ یک از شعب اخذ رای  شروع نشده و فرایند  هیچ صندوقی در این زمینه تمام نشده است.

 

باقری با بیان این که در مورد شمارش و نتایج آرا وزارت خارجه و وزارت کشور اطلاع رسانی می‌کنند، در بخشی  دیگر از صحبت های خود از تلاش دست اندرکاران ستاد انتخابات خارج از کشور تلاش و قدردانی کرد.

 

 وی همچنین با دعوت مجدد از ایرانیان داخل و خارج از کشور جهت مشارکت در انتخابات و تعیین سرنوشت خود  یاد شهیدان خدمت سید ابراهیم رئیسی و حسین امیرعبداللهیان را گرامی داشت./ ایسنا

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار