غرق شدن ۲ نفر در چاه نیمه زهک-راهبرد معاصر

غرق شدن ۲ نفر در چاه نیمه زهک

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۲ جوان براثر بی احتیاطی و آشنا نبودن به فن شنا در چاه نیمه شهرستان زهک غرق شد.
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۸ - ۰۹ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 29
کد خبر: ۲۴۷۵۱۲

به گزارش راهبرد معاصر؛ سیدمحمدمهدی سجادی افزود: امروز طی گزارش مفقودی و غرق شدگی توسط نیرو‌های اورژانس به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات بلافاصله یک تیم امداد و نجات متشکل از ۶ نفر از نیرو‌های پایگاه «چاه نیمه» به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: پس از حدودا سه ساعت جست‌وجو و تلاش تیم‌های هلال احمر عصر امروز پیکر بی جان ۲ جوان ۱۶ ساله پیدا و از آب بیرون کشیده و به مراجع ذی صلاح تحویل داده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه عدم توجه و شناخت محل باعث غرق شدگی باعث فوت ۲ نفر در چاه نیمه اول شهرستان زهک شدلذا یادگیری مهارت‌های شنا کردن و آموزش در مواجهه با شرایط غرق شدگی را با توجه به فصل گرما ضروری است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به آشنا نبودن مردم از وضعیت رودخانه‌ها از خانواده‌ها تقاضا می‌شود از تردد در محدوده رودخانه‌های محلی پرهیز کنند.

ورود سیلاب ناشی از بارندگی‌های اسفند و اوایل فروردین سبب جاری شدن سیلاب در رودخانه هیرمند و کانال‌ها و انهار منطقه سیستان شده است و با وجود هشدار‌های متعدد از سوی دستگاه‌های امدادی برخی شهروندان بدون رعایت نکات ایمنی به کنار رودخانه ها، کانال‌ها و انهار می‌روند. / ایرنا

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده