شورای نگهبان سلامت انتخابات ریاست‌جمهوری را تایید کرد-راهبرد معاصر

شورای نگهبان سلامت انتخابات ریاست‌جمهوری را تایید کرد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: صحت مرحله اول انتخابات به تایید شورای نگهبان رسیده و رسماً به وزارت کشور اعلام شده است.
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۱ - ۱۰ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 30
کد خبر: ۲۴۷۶۵۹

به گزارش راهبرد معاصر؛ هادی طحان‌نظیف سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت 14، درباره صحت سلامت مرحله نخست چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گفت: دقایقی قبل نتایج بررسی صحت انتخابات به تایید شورای نگهبان رسید.

 

وی ادامه داد: با بررسی‌های انجام شده صحت مرحله اول انتخابات به تایید شورای نگهبان رسید و رسما به وزارت کشور اعلام کردیم. 

 

سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: فرصت شکایت در نظر گرفته بودیم اما هیچ شکایتی به شورا واصل نشد. مردم هم شکایتی نداشتند به همین دلیل صحت سلامت انتخابات به تایید ما رسید.

 

طحان‌نظیف گفت: از طریق سامانه مردم‌ناظر اعلام کرده بودیم اگر تخلفی در روز انتخابات انجام شده به ما گزارش دهند. از طریق دبیرخانه نیز پیش‌بینی کرده بودیم اما از هیچ کدام هیچ شکایتی انجام ندادیم. با بررسی‌های جامع انجام شده صحت سلامت انتخابات مورد تایید قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کردیم که انتخابات به دور دوم برسد. به همین دلیل پیش‌بینی لازم را انجام داده بودیم. فرآیند و روندها و کلیه مراحل نظارت را همچنان ادامه می‌دهیم. با اعلام ما مبنی بر صحت سلامت انتخابات، دو نامزد می‌توانند تا 24 ساعت قبل از آغاز رای‌گیری به تبلیغات‌شان ادامه دهند./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده