هلال احمر فلسطین: برای جلوگیری از فاجعه انسانی باید گذرگاه‌ها به غزه باز شود-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

هلال احمر فلسطین: برای جلوگیری از فاجعه انسانی باید گذرگاه‌ها به غزه باز شود

جمعیت هلال احمر فلسطین خواستار بازگشایی تمامی گذرگاه‌های مرزی به غزه شد.
تاریخ انتشار: ۲۳:۳۵ - ۱۰ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 30
کد خبر: ۲۴۷۷۵۹

به گزارش راهبرد معاصر؛ شرایط انسانی در نوار غزه به حدی بحرانی است که تنها یک گام تا رسیدن به یک فاجعه بشردوستانه و قحطی سراسری در این باریکه فاصله باقی مانده است؛ موضوعی که نهاد‌های بین المللی و حقوق بشری به طور مرتب در حال هشدار پیرامون آن هستند.

بر این اساس، جمعیت هلال احمر فلسطین با اشاره به شرایط وخیم در غزه، خواستار بازگشایی گذرگاه‌های مرزی به این باریکه شد.

این جمعیت در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) در این باره نوشت: شرایط انسانی در غزه وخیم است به طوری که اکنون تقریباً تمامی فلسطینیان ساکن در این باریکه از عدم امنیت غذایی شدید رنج می‌برند. از این رو، ما خواستار بازگشایی تمامی گذرگاه‌های مرزی با هدف اطمینان از ورود کمک‌های بشردوستانه پایدار به غزه هستیم.

جمعیت هلال احمر فلسطین همچنین خواستار توقف جلوگیری از توزیع کمک‌ها در میان نیازمندان شد؛ موضوعی که تهاجم مداوم ارتش صهیونیست و هدف قرار دادن امدادگران از جمله موانع بزرگ در این مسیر است.

اکنون از جمعیت ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفری غزه پیش از جنگ بیش از ۱۲۰ هزار نفر کشته و زخمی شده و بیش از ۲ میلیون نفر نیز در داخل این باریکه از خانه و کاشانه خود آواره شده‌اند و به کمک‌های امدادی وابسته هستند./مهر

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده