زاکانی: به گذشته برنمی‌گردیم-راهبرد معاصر

زاکانی: به گذشته برنمی‌گردیم

شهردار تهران با بیان اینکه سعید جلیلی فساد ستیز است، گفت: فقط کافی نیست به او رای دهیم، بلکه هر خانه و هر فرد باید یک ستاد شود.
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۵ - ۱۱ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 01
کد خبر: ۲۴۷۸۶۹

به گزارش راهبرد معاصر؛ علیرضا زاکانی روز دوشنبه در جمع حامیان «سعید جلیلی» در مسجد امام جعفر صادق(ع) شهر ملایر با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: فقط کافی نیست به دکتر جلیلی رای دهیم، بلکه هر خانه و هر فرد باید یک ستاد شود.

شهردار تهران با بیان اینکه امروز در آستانه تجلی اراده مجدد مردم هستیم و مردم سالاری دینی بار دیگر محل ظهور و بروز خود را پای صندوق‌های رای به نمایش می‌گذارد، اظهار کرد: اینکه ما چه کسی را انتخاب می‌کنیم و آینده چهار ساله این کشور را بدست چه کسی می‌دهیم، مهم است؛ امروز روز اول انقلاب نیست و ما بیش از ۴۵ سال تجربه داریم و افراد را می‌شناسیم و با شناخت افراد و جریان‌های حامی آنها پی به صدق ادعای آنها می‌بریم.

باید از راه طی شده عبرت گرفت

زاکانی با اشاره به سخنان امیرالمومنین(ع) در نهج االبلاغه مبنی بر اینکه آنچه در گذشته اتفاق افتاده، آینه تمام‌نمای آن چیزی است که در آینده اتفاق می‌افتد، خاطرنشان کرد: اگر ما نسبت به گذشته دقت نکنیم، نسبت به آینده دچار مشکل می‌شویم، بنابراین باید از راه طی شده عبرت گرفت.

وی انگیزه الهی و هدف عالی حکومت اسلامی و اتحاد کلمه را دو رمز پیروزی و بقا از نظر امام(ره) دانست و گفت: تحقق این هدف، محور آن و انگیزه راه روشن و مشخص است؛ امروز ما دو انتخاب داریم «سعید جلیلی» و «مسعود پزشکیان»، اما هم دو فرد موضوعیت دارند و هم عقبه جریانی آنها خیلی مهم است.

شهردار تهران تاکید کرد: با مرور ۴۵ سال اخیر می‌توان پیش‌بینی کرد که هر کدام از این کاندیداها مسئول شوند چگونه با مردم و با ایران برخورد و چگونه نسبت شأن با رهبر انقلاب را برقرار می کنند یا با مفاسد اقتصادی و با قانون چگونه مواجه می شوند، با دشمنان خارج از مرزها چگونه نسبتی برقرار می کنند و چگونه به دوستان انقلاب در سراسر دنیا به ویژه محور مقاومت توجه می کنند؟

شهید رئیسی در قابل مردم جز خدمت و نوکری چیزی برای خود قائل نبود

وی با بیان اینکه شهید رئیسی، عزیز شد چون مختصات او و دولتش بر خواستگاه انقلاب اسلامی و نسبتش با اسلام تبعیت و بندگی بود، گفت: شهید رئیسی نسبت خود را با ایران فداکاری و حرکت در مجامع جهانی برای بر صدر نشاندن ایران و منزلت آن در منطقه و جهان قرار داد و نسبت به مقام معظم رهبری تبعیت محض را پیشه کرد و در خصوص مردم جز خدمت و نوکری چیزی برای خود قائل نبود.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه شهید رئیسی در خصوص دشمنان انقلاب اسلامی پایش نلرزید و در مقابل دوستان انقلاب خاضع و حامی بود، افزود: این جهت درستی است که مردم انتخاب و از او حمایت کردند و او هم در آن مقطع بسیار کوتاه کمتر از سه سال، خدمات شایسته‌ای ارائه کرد.

زاکانی بیان کرد: امروز می خواهیم دست به انتخاب بزنیم؛ مهم است چه کسی را انتخاب کنیم، آیا او می تواند این راه را ادامه دهد یا می خواهد ما را به دوران سیاه بازگرداند که اساسا هیچ توجهی به انقلاب و آرمان های آن و خواستگاه رهبری و مردم صورت نمی‌گیرد.

وی با اشاره به نسبت جریانات حامی «مسعود پزشکیان» گفت: سال ۷۸ و پس از حادثه کوی دانشگاه رهبر معظم انقلاب از همه جریانات سیاسی خواستند بر اساس چهار اصل اسلام، انقلاب اسلامی، امام(ره) و ولایت فقیه از انقلاب دفاع کنند که جمعی خدمت مرحوم هاشمی رفسنجانی رفتند و از وی کمک خواستند که مرحوم هاشمی گفت من اختلاف نظری با رهبر انقلاب دارم و آن این است که حداقل مردم در انتخابات شرکت کنند و کسی که ما می‌خواهیم از صندوق دربیاید اما ایشان می‌گویند حداکثر مردم شرکت کنند و به هر کسی رای دادند، ما با او کار می‌کنیم.

حامیان پزشکیان برای مردم قیمت قائل نیستند

شهردار تهران تاکید کرد: رهبر انقلاب برای مردم قیمت قائل بود اما حامیان آقای پزشکیان برای مردم قیمت قائل نیستند و برای باند و گروه خود قیمت قائلند و می‌گویند کسی که ما می‌خواهیم رأی بیاورد در صورتی که رهبر انقلاب اسلامی رای را حق مردم می‌داند و فرقی برایشان ندارد و با همه کار کردند.

زاکانی با بیان اینکه نگاه این افراد به مردم غلط است، گفت: آنان از گذشته خود می‌ترسند و می‌خواهند جوانان کشور با رنگ و لعاب آنها را نشناسند، در حالی که ما نسبت به ۴۵ سال گذشته پاسخگو هستیم.

وی با اشاره به در نظر گرفتن بودجه‌ای برای خرید لوازم ضد شورش در دهه ۷۰ و در زمان اصلاحات اقتصادی که رهبر انقلاب مانع این‌کار شدند، افزود: مقام معظم رهبری فرمودند «حق ندارید برای اصلاح اقتصادی، مردم را لای چرخ دنده ها له کنید.»

شهردار تهران با تاکید بر اینکه طبق بیانات مقام معظم رهبری عدالت باید در کشور ساری و جاری شود، گفت: عدالت یعنی مردم در ثروت شریک شوند؛ کشور ما کشور ثروتمندی است، اما به فساد اقتصادی، سرطان زده است.

زاکانی با بیان اینکه دولت روحانی و خاتمی به دشمنان احترام می‌گذاشتند و در همان زمان ما از نگاه رئیس جمهور وقت آمریکا، محور شرارت شدیم و آمریکا برای منطقه لشکر کشی کرد، یاد آور شد: خجالت‌آور نیست که در دولت روحانی و در مقدمه برنامه چهارم به صراحت گفتند که ما باید آقایی آمریکا را بپذیریم؛ اگر بنا بود بپذیریم که انقلاب نمی‌کردیم.

۹ شرط رهبری برای مذاکرات در برجام اجرا نشد

وی با بیان اینکه آنها جهان را فقط در آمریکا و چند کشور اروپایی خلاصه می کنند، افزود: رهبر معظم انقلاب به دولت روحانی اجازه مذاکره با آمریکا را دادند، همانطور که به دولت‌های قبل اجازه دادند، چرا که رهبر فرزانه انقلاب منطق و عقلانیت دارند و خواهان عدالت‌خواهی و واقع‌بینی هستند، ایشان ۹ شرط برای مذاکرات گذاشتند که هیچ کدام اجرا نشد.

شهردار تهران خطاب به تنظیم کنندگان سند برجام، تاکید کرد: آنقدر بی‌دقت و بی‌محابا سند برجام را نوشتید که «وندی شرمن» قائم مقام وزیر امور خارجه آمریکا در کتابش با پوزخند نوشت: «ما کلاه سرتان گذاشتیم، شما حتی انگلیسی هم بلد نبودید.» و خوش بینانه اش این است که سواد نداشتید، سند معیوبی نوشتید که به فرق بین برداشت موقت و دائم تحریم‌ها توجه نکردید.

وی با بیان اینکه این تحریم جز با قدرت مردم برداشته نمی‌شود و خنثی‌سازی تحریم و پیگیری رفع تحریم وظیفه ما است، گفت: مذاکرات کار شما نیست، چون التماس می‌کنید، کار شهید رئیسی بود و امروز کار آقای جلیلی است تا در کشور به قدرت و انسجام برسیم و در عرصه جهانی منزلت‌خواهی کنیم و حقمان را از دشمنان بگیریم.

فیلترینگ فضای مجازی یک دکان جدید برای حامیان پزشکیان است

زاکانی فیلترینگ فضای مجازی را یک دکان جدید برای حامیان مسعود پزشکیان دانست و گفت: آنها بدون اینکه سرورها را وارد کشور کنند، پیام رسان‌های خارجی را فعال کردند، در حالی‌که هیچ کجای دنیا اینگونه نیست، سپس به سراغ فیلتر رفتند تا از انتقال و ظرفیت اینترنت استفاده کنند؛ باید ابتدا سرورهای این پیام رسان‌ها را با قانون جمهور اسلامی وارد کشور می‌کردند، همانطور که در کشورهای چین و آمریکا این‌کار را کردند و شما می‌بینید که امروز پیام‌رسان تیک تاک در آمریکا ممنوع شده است، چون قانون دارند.

وی خاطرنشان کرد: رییس ستاد پزشکیان از بنزین ۵۰ هزار تومانی سخن می‌گوید؛ چرا به مردم راست نمی‌گویید؟ آقای جلیلی می‌آید تا نگذارد این‌کار انجام شود؛ ما دوباره به گذشته برنمی‌گردیم تا ملت ایران به دست شما غارت شوند./ایرنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده