مخبر: دولت در برگزاری انتخابات بی‌طرفی را به‌طور کامل رعایت کرد-راهبرد معاصر

مخبر: دولت در برگزاری انتخابات بی‌طرفی را به‌طور کامل رعایت کرد

سرپرست ریاست‌جمهوری با تأکید بر اینکه ممکن است افراد نظراتی داشته باشند گفت: اما مجموعه دولت در انجام برگزاری انتخابات انصافاً بی‌طرفی را با تمام و کمال رعایت کرد.
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۴ - ۱۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 08
کد خبر: ۲۴۸۸۰۹

به گزارش راهبرد معاصر؛  محمد مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری در گفت‌وگویی با  رسانه KHAMENEI.IR با اشاره به دیدار اخیر اعضای کابینه دولت سیزدهم با رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: خداوند نعمت رهبری را بالای سر این کشور همیشه نگه دارد، تکیه اصلی ما رهبری است که با ارشادها، راهنمایی‌ها و پشتیبانی‌هایشان همواره ما را همراهی کردند.


وی با اشاره به روند برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم پس از شهادت آیت‌الله رئیسی، اظهار کرد:  کار یک ساله را در ۵۰ روز انجام دادن، در شرایطی که رئیس جمهور به شهادت رسیده است، کار سختی است.


سرپرست ریاست‌جمهوری با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و تشکیل مجلس دوازدهم در دوران پس از شهادت آیت‌الله رئیسی، افزود: در این شرایط کارهای جاری کشور نیز به طور طبیعی طبق دستور صریح رهبر انقلاب که فرمودند «به هیچ وجه نباید خللی در آن وارد شود» نیز پیش رفت.


مخبر با بیان اینکه معمولا برای انتخابات ریاست جمهوری از یک سال پیش تدارکات آن را انجام می‌دادیم و کاندیداهای احتمالی مشخص بودند و فعالیت می‌کردند، تأکید کرد: به نظرم تمام دولت و دستگاه‌های حاکمیتی به طور جدی کمک کردند که در راس همه این‌ها هم خودِ مردم بودند، مردم انصافاً مایه دلگرمی و وسیله انجام کارهای ما بودند و این کارها الحمدالله شکل گرفت و خدا را شاکریم که انتخاباتی سالم با امنیت کامل و بدون هیچگونه خللی شکل گرفت و در عین حال مسائل کشور هم اداره شد.


وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب همواره می‌فرمایند که رأی مردم حق الناس است، بنابراین دولت و برگزارکننده انتخابات باید این حق‌الناس را به تمام و کمال مراقبت و صیانت کند، این به جز اینکه دولت بی‌طرف باشد شدنی نیست.


سرپرست ریاست‌جمهوری با تأکید بر اینکه ممکن است افراد نظراتی داشته باشند، اما مجموعه دولت در انجام برگزاری انتخابات انصافاً بی‌طرفی را با تمام و کمال رعایت کرد، گفت: در وهله بعد، امکانات وسیعی برای نظارت دیده شد، برخی امکانات رسمی بود، از قبیل شورای نگهبان و ناظرین کاندیداها و دستگاه‌های مختلف، اما به موازات آن یک شبکه مردمی دیگری نیز نظارت می‌کرد که اتفاقی نیفتد و همین باعث شد که الحمدالله انتخابات بدون هیچگونه خللی برگزار شود.


مخبر ادامه داد: در حقیقت تا امروز کسی معترض خللی در انتخابات نشده است.
وی با اشاره به برخی خصوصیات اخلاقی شهید رئیسی، گفت: توفیق بزرگ شهید رئیسی این بود که معنویت و مدیریت را با هم عجین کرده بود، شما در مدیریت شهید رئیسی معنویت، دینداری و خداباوری را می‌دیدید و در خداباوری و دینداری هم مدیریت را می‌دیدیم.


سرپرست ریاست‌جمهوری ادامه داد: واقعا شهید رئیسی به این معتقد بود که تدابیر رهبر انقلاب تمام و کمال عمل شود، شهید رئیسی به دلیل دینداریش، هیچ وقت احساس یأس و بن‌بست نمی‌کرد و در حل مسائل کشور فوق العاده به ظرفیت‌های داخلی اطمینان داشت و واقعاً مردم باور بود، باور داشت که مردم صاحب انقلاب هستند و باید به این مردم خدمت کرد./فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار