پایان طغیان مسمومیت شهروندان در رضوانشهر | پای آلودگی آب در میان است؟-راهبرد معاصر

پایان طغیان مسمومیت شهروندان در رضوانشهر | پای آلودگی آب در میان است؟

معاون علوم پزشکی گیلان، پایان طغیان مسمومیت در رضوانشهر را اعلام کرد و گفت: بارندگی شدید هفتم تیرماه، فرسودگی شبکه لوله‌کشی و مشاهدات و علایم بالینی بیماران، «ظن آلودگی آب» در بخشی از شهر رضوانشهر را محتمل می‌کرد.
تاریخ انتشار: ۱۹:۵۴ - ۱۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 08
کد خبر: ۲۴۸۸۸۱

به گزارش راهبرد معاصر؛ دکتر سید محمود رضوانی عصر امروز، ۱۸ تیرماه در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به پیشینه طغیان مسمومیت اخیر تعدادی از شهروندان رضوانشهر، اظهار کرد: از هشتم تیرماه گزارش شد که بیمارانی با حالت تهوع، استفراغ و دل درد به مراکز درمانی از جمله بیمارستان رضوانشهر مراجعه کردند که بدون حتی یک مورد بستری به صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند.

وی با بیان اینکه شمار مراجعان رضوانشهری به مراکز درمانی با کنترل آب کاهش یافته، افزود: اکنون می‌توانیم پایان طغیان مسمومیت را در رضوانشهر اعلام کنیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تشریح دلایل مسمومیت شهروندان رضوانشهری، گفت: بارندگی شدید هفتم تیرماه، فرسودگی شبکه لوله‌کشی و مشاهدات و علایم بالینی بیماران، «ظن آلودگی آب» در بخشی از شهر رضوانشهر را محتمل می‌کرد.

رضوانی با اطمینان به شهروندان رضوانشهری مبنی بر اینکه منابع آب شرب شهرستان مستقیما توسط کارشناسان بهداشت نظارت و پایش می‌شود، تصریح کرد: خوشبختانه با اقدام سریع و مناسب مسئولان شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در حال حاضر آب شرب رضوانشهر قابل قبول و مطلوب بوده و جای نگرانی وجود ندارد.

 هفته گذشته شمار بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی رضوانشهر با علائم مسمومیت به حدود ۴۰۰ نفر رسیده بود. / ایسنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده