وزیران خارجه مصر و اردن خواستار توقف جنگ غزه شدند-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

 وزیران خارجه مصر و اردن خواستار توقف جنگ غزه شدند

وزیران خارجه مصر و اردن ضمن تاکید بر لزوم توقف جنگ غزه، نسبت به خطر تشدید درگیری در شمال فلسطین اشغالی هشدار دادند.
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۹ - ۲۰ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 10
کد خبر: ۲۴۹۳۰۲

به گزارش راهبرد معاصر؛ «بدر عبد العاطی» وزیر خارجه مصر در کنفرانس خبری مشترک با «ایمن الصفدی» همتای اردنی خود گفت اشغال گذرگاه رفح از سمت فلسطین توسط رژیم صهیونیستی، فلسطینیان را با یک فاجعه انسانی روبرو می‌کند.

وی افزود در دیدار با الصفدی خطر تشدید جنگ در منطقه بررسی شد که ممکن است کل منطقه را وارد جنگی گسترده کند.

بدر عبد العاطی گفت در این دیدار بر اهمیت نقش آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) در حمایت از فلسطین و عدم سیاسی‌کاری فعالیت آن تاکید شد.

الصفدی نیز تاکید کرد موضع اردن و مصر در مورد مساله فلسطین و خروج نیرو‌های صهیونیستی از گذرگاه رفح یکسان است. ۲ طرف در مورد ضرورت پایان یافتن جنگ غزه و فاجعه انسانی ناشی از آن توافق دارند.

وی افزود رژیم صهیونیستی ظرف ۲۷۸ روز جنگ در غزه، مرتکب جنایات جنگی بی‌سابقه در تاریخ معاصر شده است.

الصفدی همچنین گفت آنروا توسط رژیم اشغالگر هدف قرار می‌گیرد تا از این طریق مساله فلسطین از بین برود و هیچ سازمان دیگری نیست که وظایف آن را انجام دهد.

وزیر خارجه اردن حمله روز سه‌شنبه ارتش رژیم صهیونیستی به مدرسه العوده، محل اسکان آوارگان فلسطینی در جنوب غزه را جنایت جنگی دیگر عنوان کرد.

الصفدی خواهان اقدام فوری جامعه جهانی و اتخاذ اقدامات برای توقف جنگ غزه و استفاده از سلاح گرسنگی و محرومیت فلسطینیان از حق درمان و دریافت دارو شد و افزود رژیم صهیونیستی نوار غزه را نه تنها به گوری برای کودکان بلکه به گوری برای قوانین بین‌المللی و ارزش‌های انسانی مشترک تبدیل کرده است.

وی تاکید کرد کوچ اجباری مردم فلسطین خطر قرمز اردن و مصر است و آوارگی فلسطینیان چه در داخل یا خارج از آن مقبول نیست.

وزیر خارجه اردن همچنین تصمیم رژیم صهیونیستی برای تحویل مدیریت اراضی فلسطین به اداره مدنی تحت ریاست یک وزیر تندرو را محکوم کرد.

وی گفت رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۴ بیشتر مساحت از سرزمین فلسطین را در مقایسه با ۳۰ سال اخیر مصادره کرده است.

همچنین ۲ طرف بر اهمیت امنیت و ثبات لبنان تاکید کرده و نسبت به هرگونه تشدید درگیری که منجر به ورود منطقه به جنگی همه‌جانبه است، هشدار دادند. / ایسنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده