افزایش همبستگی سیاه پوستان آمریکا با فلسطینی‌ها-راهبرد معاصر
نیویورک تایمز: غرب برای گفتگو با ایران به بازرسان هسته‌ای جهان متوسل می‌شود بن‌سلمان در دیدار با اسد: بازگشت قدرتمندانه سوریه، به سود همه کشورهای عربی است رسانه اسرائیلی: آمریکا ارسال سلاح به تل‌آویو را از سر گرفت اردوغان: توافق صلح بین آذربایجان و ارمنستان، فرصت تاریخی است ناتو از اعضای خود خواست اوکراین را در اولویت قرار دهند واکنش حماس به بیانیه نشست سران عرب در منامه ایران ادعای آمریکا درباره وضعیت یمن را رد کرد آغاز دادرسی دیوان لاهه در پرونده شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی رهبر انصارالله: آمریکایی‌ها حمله به رفح را طراحی کرده‌اند دیدار بشار اسد و بن سلمان در بحرین بیانیه عفو بین‌الملل به مناسبت سالگرد اشغال فلسطین تداوم درگیری‌های پراکنده مرزی طالبان و پاکستان آغاز نشست سران عرب در منامه/ درخواست بن‌سلمان درباره غزه عبداللطیف رشید: ایران هیچ دخالت نظامی در عراق ندارد زلنسکی در خارکیف: وضعیت میدانی به شدت سخت است

افزایش همبستگی سیاه پوستان آمریکا با فلسطینی‌ها

همبستگی جامعه سیاه‌پوستان آمریکایی با مردم فلسطین در حال افزایش است و این موضوع روابط دیرینه آنها با متحدان یهودی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - ۲۷ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 18
کد خبر: ۲۱۸۹۸۰

به گزارش راهبرد معاصر، تداوم حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه میزان همبستگی جامعه سیاه‌پوستان آمریکا با مردم فلسطین را افزایش داده است. این همبستگی همزمان با انتشار تصاویر تکان‌دهنده‌ای از ویرانی‌های به بار آمده در غزه به همراه شمار جان باختگان غیرنظامی کشته شده از سوی رژیم صهیونیستی افزایش پیدا کرده است.

 

تحت تاثیر جنگ غزه، بسیاری از سیاه‌پوستان آمریکایی مبارزات فلسطینی‌ها در کرانه باختری و غزه را هم‌ردیف با مبارزات خود برای برابری نژادی و حقوق مدنی‌شان در آمریکا عنوان می‌کنند.

 

بر این اساس، افزایش اخیر جنبش‌های اعتراضی علیه خشونت پلیس در ایالات متحده به عنوان جایی که نژادپرستی ساختاری تقریبا همه جنبه‌های زندگی این افراد را درگیر کرده است، به همراه مبارزات فلسطینی‌ها علیه خشونت‌های رژیم صهیونیستی، فعالان سیاه‌پوست و فلسطینی را تحت تاثیر یک هدف مشترک به هم وصل کرده است.

 

با این حال، برخی از یهودیان جامعه آمریکا اکنون نگران هستند که مبادا حمایت جامعه سیاه‌پوستان از مردم فلسطین و محکوم کردن رژیم صهیونیستی از جانب آنها منجر به تشدید یهود ستیزی در این کشور شود و روابط میان یهودیان و سیاه‌پوستان را تضعیف کند.

 

بسیاری از افراد در جامعه سیاه‌پوستان آمریکا عنوان کرده‌اند: ما از اشغالگری و سیاست‌های نژادپرستانه اسرائیل رنج می‌بریم، چرا که آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها همان سیاست‌هایی را که علیه ما و سیاه‌پوستان آمریکایی انجام می‌دهند اکنون علیه مردم فلسطین انجام می‌دهند.

 

این نگرانی‌ها تحت تاثیر نتایج برخی از نظرسنجی‌های انجام گرفته شده، بیشتر می شود. به عنوان مثال بر اساس نتایج نظرسنجی اوایل این ماه از سوی آسوشیتدپرس، بزرگسالان سیاه‌پوست بیشتر از سفید پوستان و بزرگسالان اسپانیایی تبار اعتقاد داشتند که ایالات متحده بیش از حد از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند.

 

میزان مخالفت سیاه‌پوستان با سیاست‌های دولت بایدن در حمایت از رژیم صهیونیستی در جنگ غزه 44 درصد عنوان شد که این در مقایسه با مخالفت ۳۰ درصدی سفیدپوستان و ۲۸ درصدی بزرگسالان اسپانیایی‌تبار رقم بالاتری است.

 

علاوه بر این نتایج این نظرسنجی شکاف‌های بین نسلی ایجاد شده را هم در حمایت از فلسطین نشان می‌دهد. بر این اساس اکثر مخالفان سیاه‌پوست سیاست‌های حمایتی بایدن از رژیم صهیونیستی، جوانان هستند./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار