وزارت جهاد کشاورزی:دو کارخانه لبنیات ۸۷ میلیارد تومان جریمه شدند-راهبرد معاصر

وزارت جهاد کشاورزی:دو کارخانه لبنیات ۸۷ میلیارد تومان جریمه شدند

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی از جریمه ۸۷ میلیارد تومانی دو کارخانه لبنیات در استان تهران خبر داد.
تاریخ انتشار: ۲۲:۳۵ - ۲۹ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 20
کد خبر: ۲۱۹۴۸۸

به گزارش راهبرد معاصر؛ مسعود امراللهی مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی، از اجرای طرح نظارتی بر کارخانجات تولید لبنیات جهت رعایت دستورالعمل ۵۰ درصدی میزان شیر ورودی برای تولید ۴ محصول کالای تکلیفی خبر داد و گفت: در بازدیدهای انجام‌شده در استان تهران، گزارش تخلف حدود ۸۷ میلیارد تومانی دو کارخانه لبنی را به سازمان تعزیرات حکومتی جهت بررسی اعلام کرده‌ایم.

او افزود: طرح نظارتی بر کارخانجات تولید لبنیات جهت رعایت دستورالعمل ۵۰ درصدی میزان شیر ورودی برای تولید ۴ محصول کالای تکلیفی تنظیم بازاری از جمله ماست دبه‌ای دو و نیم کیلوگرمی، شیر نایلونی ۹۰۰ گرمی کم‌چرب، شیر یک لیتری کم‌چرب و پنیر UF چهارصد گرمی است.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه این طرح در سراسر کشور در حال اجرا است، گفت: در اجرای این طرح از کلیه واحدهای تولید لبنیات در سراسر کشور بازدید می‌شود و چنانچه هر واحد تولیدی دستورالعمل ابلاغی را رعایت نکند مطابق قانون با آن تولیدکننده برخورد خواهد شد.

امراللهی گفت: محصولات غنی‌شده قیمت اعلامی از طرف سازمان حمایت از مصرف‌کننده ندارند و کارخانجات تولیدی محصولات تنظیم بازاری را با عنوان پروبیوتیک و D۳ تولید می‌کنند که خلاف مصوبه تنظیم بازار بوده و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

او از تولیدکنندگان درخواست کرد تا در روند تولیدی اصلاحات لازم را انجام دهند./باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار