افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت ماه-راهبرد معاصر

افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت ماه

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از اردیبهشت ماه اعمال می‌شود.
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۹ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 05
کد خبر: ۲۳۹۴۰۱

به گزارش راهبرد معاصر؛ جزئیات افزایش حقوق در احکامی که از روز دوشنبه صادر خواهد شد، به اطلاع بازنشستگان خواهد رسید.

فیش حقوقی بازنشستگان با احتساب افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ نیز از روز دوشنبه در دسترس آن‌ها قرار خواهد گرفت.

مستمری بگیران حداقل بگیر ۳۵ درصد افزایش حقوق خواهند داشت.

برای سایر سطوح حقوقی، ۲۲ درصد به اضافه ۶۹۰ هزار تومان افزایش حقوق در نظر گرفته شده است.

مستمری بازنشستگان حداقل بگیر که در اسفند ماه سال گذشته حدود ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود، با اعمال این افزایش، به بیش از ۱۰ میلیون تومان خواهد رسید.

این افزایش حقوق که به پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی به هیات وزیران ارائه شده بود از اردیبهشت ماه اعمال خواهد شد.

میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در این باره گفت: "افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت ماه برای آن‌ها اعمال خواهد شد و ما به التفاوت فروردین ماه را نیز در خرداد به حساب آن‌ها واریز خواهیم کرد. "

وی با اشاره به اینکه محاسبات افزایش حقوق بازنشستگان هرساله در فروردین ماه انجام می‌شود، افزود: "امسال نیز متناسب با افزایش ۳۵ درصدی دستمزد کارگران، حقوق بازنشستگان نیز به همین میزان افزایش پیدا می‌کند. "

موسوی همچنین گفت: "مستمری بازنشستگان حداقل بگیر که در اسفند ماه سال گذشته حدود ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود، با اعمال این افزایش، به بیش از ۱۰ میلیون تومان خواهد رسید. "

به گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان در احکامی که از روز دوشنبه صادر خواهد شد، به اطلاع بازنشستگان خواهد رسید.

افزایش حقوق بازنشستگان یکی از مطالبات اصلی این قشر از جامعه بود که در ماه‌های اخیر بار‌ها از سوی تشکل‌های صنفی آن‌ها مطرح شده بود.

بازنشستگان که با توجه به تورم افسارگسیخته و افزایش قیمت کالا‌ها و خدمات، با مشکلات معیشتی زیادی روبرو بودند، خواستار افزایش حقوق متناسب با نرخ تورم بودند.

تصویب افزایش ۳۵ درصدی حقوق حداقل بگیران و ۲۲ درصدی به اضافه ۶۹۰ هزار تومان برای سایر سطوح حقوقی، تا حدودی می‌تواند به جبران مشکلات معیشتی این قشر از جامعه کمک کند.

تصویب این افزایش حقوق می‌تواند گامی در جهت تحقق این خواسته به حق آن‌ها باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: هر ساله محاسبات افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در فروردین ماه انجام می‌گیرد و امسال نیز همین روند ادامه می‌یابد و متناسب با افزایش ۳۵ درصدی دستمزد کارگران، مستمری بازنشستگان نیز به همین میزان افزایش پیدا می‌کند.

براین اساس مستمری بازنشستگان در فرودین‌ماه مطابق سال گذشته پرداخت می‌شود، اما حقوق اردیبهشت بر اساس نرخ جدید اعمال می‌شود و مابه‌التفاوت حقوق فروردین مستمری‌بگیران نیز در اردیبهشت پرداخت می‌شود.

به گفته حسن ایزدان، بازرس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، افزایش مستمری بازنشستگان کارگری تابع قوانین مشخص خود است و می‌تواند از افزایش مزد کارگران شاغل که در شورایعالی کار مصوب شده، بیشتر باشد. / روزنو

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده