گوترش: ۸۰ درصد مردم غزه به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

گوترش: ۸۰ درصد مردم غزه به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند

دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که در پی جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه، 80 درصد مردم این منطقه به آب آشامیدنی دسترسی ندارند.
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۲ - ۰۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 24
کد خبر: ۲۴۶۸۳۶

به گزارش راهبرد معاصر، «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد که در پی جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه و تخریب زیرساخت‌های این باریکه، ۸۰ درصد مردم غزه به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند.

 

دبیرکل سازمان ملل متحد هفته پیش نیز اعلام کرد سرعت و حجم قتل‌عام در غزه فراتر از تصور است. وی دراین‌باره گفت: سرعت و حجم کشتار و قتل‌عام در غزه فراتر از هر چیزی است که در این سالهای دبیر کلی تجربه کردم. در پی حمله نظامی اسرائیل، دست‌کم ۱.۷ میلیون نفر یعنی ۷۵ درصد جمعیت غزه، بارها آوارده شدند.

 

گوترش در ادامه افزود: هیچ کجا امن نیست، شرایط اسفناک است، وضعیت بهداشت عمومی فراتر از سطح بحران است. بیمارستان‌های غزه در ویرانه‌اند، تجهیزات پزشکی و سوخت کمیاب است یا وجود ندارد.»

 

دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین گفت: بیش از یک میلیون فلسطینی در غزه آب آشامیدنی کافی ندارند و با گرسنگی شدید روبرو هستند. بیش از ۵۰۰۰۰ کودک برای سو تغذیه حاد نیاز به درمان دارند./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار