مجارستان بیانیه اروپایی علیه رسانه‌های روسی را وتو کرد-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

مجارستان بیانیه اروپایی علیه رسانه‌های روسی را وتو کرد

مجارستان از بیانیه مشترک کشور‌های اتحادیه اروپا علیه مسدودیت رسانه‌های روسی جلوگیری کرد.
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۰ - ۰۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 26
کد خبر: ۲۴۷۲۱۹

به گزارش راهبرد معاصر؛ مقامات روسیه اخیرا دسترسی به ده‌ها رسانه اروپایی در کشور خود را مسدود کردند. اتحادیه اروپا می‌خواست این موضوع را به نمایندگی از همه اعضا محکوم کند، اما در این راستا ناکام ماند.

مجارستان از بیانیه مشترک کشور‌های اتحادیه اروپا درباره اقدامات روسیه علیه رسانه‌های اروپایی جلوگیری کرده است. چندین دیپلمات اروپایی در برابر خبرگزاری آلمان در بروکسل این مسئله را تایید کردند و به این ترتیب تنها بیانیه جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این باره می‌تواند منتشر شود. در این بیانیه آمده است که اتحادیه اروپا تصمیم کاملاً بی اساس مقامات روسیه برای مسدود کردن دسترسی به بیش از ۸۰ رسانه اروپایی در روسیه را محکوم می‌کند.

به زعم این مقام اروپایی این تصمیم دسترسی به اطلاعات آزاد و مستقل را بیشتر محدود می‌کند و سانسور شدید رسانه‌ای در روسیه را تقویت می‌کند. اتحادیه اروپا بر این باور است که رسانه‌های ممنوعه اروپایی بر اساس اصول و استاندارد‌های روزنامه نگاری فعالیت می‌کردند. آنها اطلاعات واقعی از جمله به مخاطبان روسی ارائه کردند.

در این بیانیه درباره تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه رسانه‌های روسی مدعی شده است که برخلاف رسانه‌های مورد هدف مسکو، این رسانه‌ها کانال‌های تبلیغاتی و اطلاعات نادرست هستند و نه رسانه‌های آزاد و مستقل. فعالیت‌های پخش آنها در اتحادیه اروپا به حالت تعلیق درآمده است، زیرا این کانال‌ها تحت کنترل مقامات روسیه هستند و برای حمایت از جنگ روسیه علیه اوکراین استفاده می‌شوند. احترام به آزادی بیان و آزادی رسانه‌ها ارزش اصلی اتحادیه اروپا است. بورل، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا تاکید کرد: این سازمان از در دسترس بودن اطلاعات واقعی برای مخاطبان در روسیه حمایت خواهد کرد.

روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که در واکنش به ممنوعیت پخش چند رسانه روسی در اروپا، ۸۱ شرکت رسانه‌ای اروپایی را در لیست سیاه قرار می‌دهد. رسانه‌های آلمانی تحت تأثیر این ممنوعیت‌ها عبارتند از «اشپیگل»، دی سایت و «فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ». / تسنیم

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار