هشدار مقام سازمان ملل درباره گسترش جنگ اسرائیل در غزه به لبنان-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

هشدار مقام سازمان ملل درباره گسترش جنگ اسرائیل در غزه به لبنان

مارتین گریفیتس معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و کمک‌های اضطراری نسبت به گسترش جنگ اسرائیل در غزه به لبنان هشدار داد.
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۲ - ۰۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 26
کد خبر: ۲۴۷۲۲۰

به گزارش راهبرد معاصر؛ مارتین گریفیتس که دوره ریاستش به عنوان مسئول امور بشردوستانه سازمان ملل در پایان ماه جاری به پایان می‌رسد، به خبرنگاران گفت: «من جنگ میان لبنان و اسرائیل را نقطه تشدید بحران می‌بینم.»

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و کمک‌های اضطراری تصریح کرد: «این جنگ به طور بالقوه آخرالزمانی خواهد بود.»

وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی در دیدار با یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل در پنتاگون مدعی شد: «اقدامات تحریک آمیز حزب الله تهدیدی برای کشاندن مردم اسرائیل و لبنان به جنگی است که آنها نمی‌خواهند. چنین جنگی برای لبنان فاجعه آمیز و برای غیرنظامیان بی گناه اسرائیلی و لبنانی ویرانگر خواهد بود.»

وزیر دفاع آمریکا ادامه داد: «دیپلماسی بهترین راه برای جلوگیری از تشدید بیشتر تنش است؛ بنابراین ما فوراً به دنبال یک توافق دیپلماتیک هستیم که آرامش پایدار را به مرز‌های شمالی اسرائیل بازگرداند و غیرنظامیان را قادر می‌سازد تا سالم به خانه‌های خود در هر دو طرف مرز اسرائیل و لبنان بازگردند.»

«نجیب میقاتی» نخست‌وزیر پیشبرد امور لبنان روز چهارشنبه گفت: باید جلوی جاه‌طلبی‌ها و طمع‌ورزی‌های اسرائیل گرفته شود و ثبات و منافع لبنان در گرو درگیری‌های بسیار پیچیده و جنگ‌های بی‌پایان قرار نگیرد.

وی تاکید کرد: باید برای مهار جاه‌طلبی اسرائیل، قطعنامه‌های سازمان ملل اجرا شوند. باید تلاش کنیم تا مانع تبدیل لبنان به میدان درگیری مسلحانه شویم.

طی چند هفته گذشته با شدت گرفتن تنش در مرز لبنان و فلسطین اشغالی و تداوم حملات موشکی و توپخانه‌ای حزب‌الله به مواضع اسرائیل، ترس و نگرانی این رژیم از احتمال وقوع جنگی دیگر در کنار ادامه جنگ در نوار غزه، بیشتر شده است.

با آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط گروه‌های مقاومت فلسطین به رهبری حماس، حزب‌الله لبنان در راستای درگیر کردن بخش عمده‌ای از نظامیان اسرائیل در شمال فلسطین و کاهش فشار بر گروه‌های مقاومت در غزه، اقدام به انجام عملیات‌های روزانه و سنگین علیه اهداف تل آویو در داخل خاک فلسطین کرده است.

از ابتدای عملیات حزب‌الله در شمال فلسطین اشغالی، شمار زیادی از شهرک‌نشینان اسرائیلی در این منطقه ناگزیر به ترک خانه‌های خود شده‌اند و بر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیلی، بیشتر ساکنان مانده در این منطقه، از مشکلات روحی و روانی رنج می‌برند.

رسانه‌های رژیم اسرائیل به هزینه سنگین جنگ برای این رژیم در همه زمینه‌ها از جمله اقتصادی در شهرک‌های اسرائیلی نشین شمال فلسطین اشغالی و به ویژه بخش کشاورزی اذعان کرده‌اند. / ایرنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده