قیمت جهانی نفت امروز ۱۳ تیر ۱۴۰۳-راهبرد معاصر

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳ تیر ۱۴۰۳

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۸ سنت معادل ۰.۴۴ درصد افزایش به ۸۶ دلار و ۶۲ سنت رسید.
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۲ - ۱۳ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 03
کد خبر: ۲۴۸۰۶۸

به گزارش راهبرد معاصر به نقل از رویترز، قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در آسیا در روز چهارشنبه افزایش یافته است. اطلاعات صنعتی نشان می‌دهند ذخایر نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار کاهش یافته که نشانه تقاضای بالا برای سوخت در فصل پرمصرف تابستان در بزرگترین مصرف‌کننده نفت دنیاست.

 

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 38 سنت معادل 0.44 درصد افزایش به 86 دلار و 62 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 34 سنت معادل 0.41 درصد افزایش 83 دلار و 15 سنت معامله می‌شود.

 

هر دوی این شاخص‌های نفتی در روز سه‌شنبه به خاطر فروکش کردن ترس از مختل شدن تولید نفت خلیج مکزیک به خاطر طوفان بریل کاهش قیمت داشتند.

 

آمار موسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد ذخایر نفت خام این کشور 9.163 میلیون بشکه در هفته منتهی به 28 ژوئن کاهش و ذخایر بنزین 2.468 میلیون بشکه افزایش یافته است.


این در حالیست که تحلیلگران رویترز انتظار یک کاهش 700 هزار بشکه‌ای را در ذخایر نفت خام و یک کاهش 1.3 میلیون بشکه‌ای را در ذخایر بنزین آمریکا داشتند.

 

گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا که بازوی آماری وزارت انرژی این کشور است قرار است امروز منتشر شود.

 

انتظار می‌رود تقاضا برای بنزین در آمریکا با آغاز فصل سفرها در تعطیلات روز استقلال این کشور در این هفته افزایش یابد. انجمن اتومبیل آمریکا پیش‌بینی می‌کند سفرها در این تعطیلات 5.2 درصد بالاتر از سال گذشته میلادی باشد و میزان سفرهای جاده‌ای با اتومبیل شخصی 4.8 درصد افزایش یابد.

 

در زمینه عرضه نفت، تولید سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در ماه ژوئن برای دومین ماه پیاپی افزایش یافته است. به نظر می‌رسد تولید بالای نیجریه و ایران تاثیر کاهش تولید داوود طلبانه سایر اعضای ائتلاف اوپک پلاس را خنثی کرده است./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده