هنیه: قطعنامه شورای امنیت انزوای سیاسی رژیم صهیونیستی را نشان داد-راهبرد معاصر

هنیه: قطعنامه شورای امنیت انزوای سیاسی رژیم صهیونیستی را نشان داد

رئیس دفتر سیاسی حماس امروز در نشست خبری در تهران با اشاره به قطعنامه شب گذشته شورای امنیت گفت که این قطعنامه انزوای سیاسی بی سابقه رژیم صهیونیستی را نشان داد.
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۱ - ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - 2024 March 26
کد خبر: ۲۳۳۹۲۷

به گزارش راهبرد معاصر؛اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) که در دومین سفرش به تهران پس از عملیات طوفان الاقصی امروز (سه‌شنبه) هفتم فروردین با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در محل وزارت امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد، پس از این دیدار در نشست خبری حضور یافت.


وی با بیان اینکه نبرد طوفان الاقصی وارد ششمین ماه خود شد، گفت: مردم غزه مقاومت افسانه‌ای به نمایش گذاشتند که نشان دهنده سربلندی مردم ما در مقابله با جنایات و نسل کشی است.


رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین از حمایت‌های ایران از آرمان و ملت فلسطین قدردانی کرد و افزود: ایران در صف اول حمایت از آرمان و ملت فلسطین قرار دارد.


هنیه افزود: علیرغم همه هزینه‌های سنگینی که مردم غزه پرداختند رژیم صهیونیستی شکست خورده و نتوانسته به هیچ یک از اهداف نظامی خود دست یابد و در حال از دست دادن حمایت‌های سیاسی و بین‌المللی است.


رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به قطعنامه صادر شده در شورای امنیت خاطرنشان کرد: اگرچه این قطعنامه با تاخیر و همراه با کاستی‌هایی صادر شد، اما نشان داد که رژیم صهیونیستی دچار انزوای سیاسی بی سابقه‌ای شده است.


وی همچنین گفت که آمریکا نمی‌تواند اراده خود را بر جامعه بین‌المللی تحمیل کند.


هنیه بیان کرد: این نتیجه مقاومت و حمایت امت اسلامی به ویژه محور مقاومت است.


وی از مقام معظم رهبری و مردم ایران قدردانی کرد و افزود: روز قدس در حال فرارسیدن است. امیدواریم ملت مسلمان در روز قدس حضور پرشوری داشته باشند و گام بزرگی در آزادسازی مسجدالاقصی باشد./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده