درخواست کمک آمریکا از قطر در مورد لبنان-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

درخواست کمک آمریکا از قطر در مورد لبنان

یک رسانه معتبر آمریکا نوشت که این کشور از قطر خواسته است برای کاهش تنش بین حزب‌الله لبنان و رژیم اسرائیل ورود کند.
تاریخ انتشار: ۲۲:۴۴ - ۰۹ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 29
کد خبر: ۲۴۷۵۶۳

به گزارش راهبرد معاصر؛ روزنامه واشنگتن پست آمریکا امروز شنبه نوشت که این کشور از دولت قطر خواسته است در پرونده توقف درگیری بین لبنان و رژیم اسرائیل، به واشنگتن کمک کند.

این روزنامه به نقل از مسئولان آمریکایی مدعی شده است: «احتمالاً» برای پایان دادن به درگیری در مرز فلسطین اشغالی و لبنان بدون اینکه آتش‌بسی در غزه برقرار باشد، «گزینه‌هایی» وجود داشته باشد.

بر اساس این ادعا، حزب‌الله چه‌بسا با توافقی که گزینه‌های نظامی‌اش را بدون آتش‌بس در غزه محدود کند، مخالفت خواهد کرد. طی ماه‌های گذشته قطر در پرونده مبادله اسرا و توافق آتش‌بس بین حماس و رژیم اسرائیل نقش مهمی ایفا کرده است و آمریکا امیدوار است دوحه در پرونده لبنان نیز ورود کند.

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان دو هفته پیش طی سخنرانی خود بعد از سفر «آموس هوکشتاین»، به لبنان و سرزمین‌های اشغالی برای دستیابی به کاهش تنش بین حزب‌الله و رژیم اسرائیل، گفت: آرامش در مرز‌های شمالی فلسطین اشغالی منوط به توقف جنگ علیه غزه است.

شبکه ۱۲ رژیم اسرائیل اخیراً گزارش داد که آموس هوکشتاین، فرستاده ویژه آمریکا بعد از انجام دیدار‌های اخیر خود گفته است: سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان حاضر نیست جبهه شمال فلسطین اشغالی را از جنوب (غزه) جدا کند.

با افزایش تنش‌ها در مرز لبنان با فلسطین اشغالی برخی از کشور‌های اروپایی، آمریکایی و عربی از شهروندان خود خواسته‌اند که به‌دنبال احتمال تشدید تنش تا اطلاع ثانوی به لبنان و شمال فلسطین اشغالی سفر نکنند./ تسنیم 

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار