بالون های تجسسی به کلمبیا رسید-راهبرد معاصر

بالون های تجسسی به کلمبیا رسید

نیروی هوایی کلمبیا اعلام کرد یک شی ناشناس که شبیه بالون است در شمال این کشور مشاهده و بعد از حریم هوایی این کشور خارج شده است.
تاریخ انتشار: ۲۲:۴۱ - ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 February 05
کد خبر: ۱۷۱۸۳۲

به گزارش راهبرد معاصر نیروی هوایی کلمبیا در بیانیه ای اعلام کرد: سامانه پدافند هوایی کشور در صبح روز ۳ فوریه ۲۰۲۳ به وقت محلی شیئی را با مشخصات یک بالون در ارتفاع بیش از ۵۵ هزار پا شناسایی کرد که با سرعت متوسط ۲۵ گره دریایی وارد حریم هوایی کلمبیا در شمال کشور شد.

در ادامه بیانیه منتشر شده آمده است که نیروی هوایی کلمبیا از طریق سیستم های دفاعی (هوایی) جسم را تا زمانی که از حریم هوایی خارج شد، تعقیب کرد.

نیروی هوایی کلمبیا همچنین گفته است که در حال بررسی این مساله است تا مشخص شود بالون ادعایی متعلق به چه کسی است و این که آیا شیء ، تهدیدی برای امنیت و دفاع ملی کشور هست یا نه.

پیش از این وزارت دفاع آمریکا روز شنبه اعلام کرد که ایالات متحده دومین بالون نظارتی چینی را شناسایی کرده است که این بالون از آمریکای لاتین عبور می کند.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا نیز گفت که هواپیمای جنگنده آمریکایی یک بالون تجسسی ادعایی چین را در سواحل کارولینای جنوبی پس از عبور از مکان‌های نظامی حساس در سراسر آمریکای شمالی سرنگون کرده است./ایرنا

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده