سرقت کمک‌های سازمان ملل توسط دارودسته جولانی-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

سرقت کمک‌های سازمان ملل توسط دارودسته جولانی

هزاران نفر در ادلب سوریه به دلیل سرقت کمک‌های سازمان ملل توسط گروه تحریر الشام تحت رهبری مجمد جولانی دست به تظاهرات زدند و این درحالی است که دارودسته جولانی با زندانی کردن و ناپدیدکردن این زندانیان پاسخ اعتراضات را داده اند.
تاریخ انتشار: ۲۰:۲۶ - ۰۷ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 27
کد خبر: ۲۴۷۳۱۲

به گزارش راهبرد معاصر؛ اعتراضات در ادلب در شمال غرب سوریه علیه گروه تحریر الشام پس از اقدام برخی از اعضای این دارودسته تروریستی در مصادره کمک‌های بین المللی برای آواره‌ها باردیگر از سر گرفته شد. در همین مسئول هماهنگ کننده سازمان ملل هم اعلام کرد که تعداد کمپ‌های آوارگانی که ساکنان آنها کمک غذایی دریافت نمی‌کنند به بیش از ۹۰۰ اردوگاه در مناطق تحت کنترل گروه‌های مسلح افزایش یافته است.

رضا پاشا کارشناس و روزنامه نگار سوری گفت: در شمال غرب سوریه ما امروز در برابر صحنه‌ای پیچیده هستیم که با تظاهرات خواهان سرنگونی کامل امارت جولانی در شمال غربی سوریه آغاز شده است و این تظاهرات بی دلیل رخ نداده است. ناپدید شدن هزاران نفر در زندان‌های جولانی که سرنوشت آنها مشخص نیست علاوه بر آن، بارزترین پرونده، پرونده کمک‌های بشردوستانه است، به‌ویژه با شروع کاهش حجم کمک‌های سازمان ملل پس از نبرد طوفان الاقصی نکته قابل توجه اینکه صدای اعتراضات علیه الجولانی بلند شده و او را متهم به سرقت این کمک‌ها و استفاده از این کمک‌ها فقط برای خدمت به نزدیکان هیئت تحریر الشام متهم می‌کند.

این درحالی است که بیش از ۹۱۸ اردوگاه وجود دارد که ساکنان آنها کمک‌های غذایی دریافت نمی‌کنند و ۴۳۷ اردوگاه به طور متناوب دریافت می‌کنند. در منطقه‌ای که تعداد کمپ‌های آواره به بیش از ۱۹۰۰ نفر رسیده است و بیش از ۲۷ هزار آواره در آن از کمبود غذا، بهداشت و سرپناه رنج می‌برند.

یک زن پناهنده سوری گفت: از زندگی سیر شدیم مرگ برایمان از زندگی شیرین‌تر است مرگ سریع انسان را راحت می‌کند ارزو داریم همگی بمیریم و راحت شویم از گرسنگی راحت شویم از فقر از لباس پوشیدن راحت شویم.

ناآرامی در ادلب درحالی وارد چهارمین ماه شده که دارودسته جولانی به جز سرکوب خونین و ناپدیدکردن مخالفان در زندان واکنشی به این اعتراضات نداشته است و این درحالی است که آواره‌ها خواستار برکناری جولانی و عدالت در تقسیم کمک‌های خارجی در مناطق تحت کنترل (از حومه شمال شرقی لاذقیه تا ادلب و حومه غربی حلب) هستند. وضعیت معیشتی حاکم در مناطق تحت کنترل هیئت تحریر الشام در شمال غرب سوریه، با توجه به کنترل ابومحمد الجولانی بر کمک‌های اختصاص داده شده به آوارگان و محروم کردن آنها از این کمک‌ها در زمانی که به نظر می‌رسد جنبش مردمی خواستار سرنگونی الجولانی و نیرو‌های امنیتیش در آینده نزدیک پایان نخواهد یافت. / تسنیم

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده