خودداری نتانیاهو از شرکت در مراسم روز استقلال آمریکا-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

خودداری نتانیاهو از شرکت در مراسم روز استقلال آمریکا

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که در مراسم روز استقلال آمریکا شرکت نمی‌کند.
تاریخ انتشار: ۱۸:۱۹ - ۱۱ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 01
کد خبر: ۲۴۷۸۸۱

به گزارش راهبرد معاصر؛ شبکه تلویزیونی «کان» رژیم صهیونیستی از قصد «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم برای شرکت نکردن در مراسم روز استقلال آمریکا (پنجشنبه ۴ جولای/۱۴ تیرماه) خبر داد و نوشت که وی علت حضور نیافتن در این مراسم در محل اقامت سفیر آمریکا را، جنگ غزه اعلام کرده است.

در همین حال، روزنامه «تایمز اسرائیل»، علت شرکت نکردن نتانیاهو در مراسم یاد شده در قدس اشغالی را تنش‌ها بین وی و دولت «جو بایدن» رئیس جمهوری ایالات متحده ارزیابی کرد.

 در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، تنش بین تل آویو و واشنگتن تشدید شده است.

روز یکشنبه، یک عضو کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی از حزب حاکم «لیکود»، صلاحیت رئیس‌جمهوری آمریکا را برای تصدی این منصب را زیرسئوال برد و او را عروسک خیمه شب بازی دانست.

«تالی گاتلیب» عضو کنست و هم حزبی نتانیاهو، با حمایت ضمنی از جمهوری خواهان، گفت: بایدن صلاحیت رهبری ایالات متحده را ندارد.

این عضو حزب لیکود، پیشتر با ارائه شکایتی به پلیس رژیم صهیونیستی، خواستار بازداشت بایدن شده بود.

گاتلیب، جرم بایدن را نقض دستورالعمل‌های امنیتی و افشای جزئیات طرح پایان جنگ علیه نوار غزه و مبادله اسیران ذکر کرده و خواستار بازداشت وی به محض ورود به فلسطین اشغالی شده بود.

پس از گذشت حدود ۹ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با فشار‌های گسترده داخلی بویژه از سوی خانواده اسیران صهیونیست برای امضای توافق آتش بس با مقاومت فلسطین به جای ادامه جنگ روبه رو است.

در حالی که نتانیاهو و متحدانش خواهان تداوم جنگ هستند، مخالفان آنها بر آتش بس و آزادی اسرای صهیونیست تاکید دارند. بسیاری از کارشناسان، هدف نتانیاهو از اصرار بر تداوم جنگ را حفظ حیات سیاسی و فرار از تعقیب قضائی به خاطر پرونده‌های فساد می‌دانند.

دولت دموکرات آمریکا، اقدامات کابینه نتانیاهو را عامل گرایش بیشتر جوانان فلسطینی به مقاومت و در نتیجه تسریع فروپاشی رژیم اشغالگر می‌داند./باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده